یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  7/ اکتبر/ 2020 - 12:36
  |   نظرات: ۲ نظر
1,015 views

«گرمادو» موزه مردم شناسی اوز به بهره برداری رسید

با پیگیری موزه مردم شناسی اوز و حمایت نیکوکاران و اداره کل میراث فرهنگی استان، «گرمادو» موزه مردم شناسی اوز در ۲۲ شهریور ماه افتتاح شد.

مهندس بازرگانی مدیر موزه مردم شناسی اوز گفت: قسمت گرمادو در سال های دورتر در حال تخریب بود که با پیگیری های آقای احمد خضری دبیر وقت انجمن میراث فرهنگی بخش اوز و خانم حمیرا کمال  اوز و با نصب چینکو از تخریب آن جلوگیری شد. از حدود ۴ سال قبل با پیگیری های موزه و حمایت نیکوکاران و میراث فرهنگی بازسازی آن انجام و امروز به مرحله بهره برداری رسیده است.

مدیر موزه مردم شناسی از عبدالله و محمود شمسی، سعید و عبدالرئوف شریفی، احمد کریما، امین ثریا، مهندس ابراهیم اسماعیلی، محمد واثقی، محمد ربیع خضری، حسین حسین‌نیا، عبدالرحیم بلوکی، عبدالرحیم حسینی از هود، فواد کاریانی، مهدی صداقت، فاطمه و بلقیس نجم دینی به عنوان خیرینی که در بازسازی این بخش از موزه همکاری کردند سپاسگزاری کرد.

مهندس بازرگانی افزود: برای بازسازی بخشی از سقف این محل اداره کل میراث فرهنگی نیر تامین اعتبار کرده است. وی از همکاری هیئت امنای موزه و خانم فوزیه براهیمی و آقای مهندس محمد رفیع راوند نیز تقدیر کرد.

در ادامه این نشست سینا آقایاری بخشدار مرکزی، فرزاد شریفی رئیس دفتر نماینده مجلس، فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر شریفه رحمان‌نیا، فریبا صالحی عضو شورای شهر و طیبه نامی مشاور فرماندار در امور بانوان نیز با تقدیر از خدمات انجام شده در موزه، آمادگی خود را برای ادامه همکاری اعلام کردند.

در پایان از گرمادو با ارائه توضیحات توسط مدیر موزه مردم شناسی اوز بازدید شد. مهندس بازرگانی گفت: درب گرمادو که در واقع درب قلعه بوده با همکاری میر شفیع شفیعی در اختیار قرار گرفته و نصب شده است. ۲ عدد« برزا» و یک عدد تنور در محل خود بازسازی شده است و سرویس های بهداشتی با ترکیبی از فضای سنتی و مدرن بازسازی شده است. اتاقی که به عنوان اتاق «خجه= هیزم) بوده نیز تعمیر و فرش شده است.

مدیر موزه مردم شناسی گفت:  تعمیر گرمادو با هماهنگی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شده که تامین مصالح مورد نیاز با سختی و وسواس خاصی صورت گرفته است. حدود ۱۵۰ میلیون تومان در طی این ۴ سال هزینه شده است که با نرخ کنونی بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان  محاسبه می شود.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “«گرمادو» موزه مردم شناسی اوز به بهره برداری رسید”

 1. اوزی گفت:

  مبارک است

 2. همشهری گفت:

  بسیار عالی
  مبارک باد و موفق باشید

آخرین نظرات
 • درود بر شما تقدیر و یاد کردن از خدمات بشردوستانه باعث تشویق و دلگرمی بیشتر داوطلبان خواهد شد. هر چند که داوطلبان هلال احمر اهداف و اصول هلال احمر را با جان و دل خود یکی ک...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • سلام اجرکم عند الله به نیت لله خدمت به خلق الله مساوی است با اجر بی نهایت ان شاء الله...
  Mar در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • هلال احمر تو همه برنامه ها پایه ثابته. بدون هیچ چشم‌داشتی ولی متاسفانه......
  ابطهی در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • با سلام در رابطه با روز هلال احمر، بنده نجاتگر هستم و ما داوطلبان هلال احمر شهرستان اوز هیچ موقع به یاد نداریم که توسط هیچ اداره ای روزمون رو برامون جشن و یا تبریک بگویند...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی