پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
 |  22/ فوریه/ 2022 - 9:16
  |   نظرات: بدون نظر
1,277 views

اقدامی نیک و ماندگار از بدریه دانشور بانوی اوزی خیر عرصه سلامت

 

 

 

 

 

 اقدامی نیک و ماندگار از بدریه دانشور بانوی اوزی خیر عرصه سلامت

فایزه رضائى: حاجیه بدریه دانشور بانوی اوزی و خیر نیکوکار عرصه سلامت برای باقیات صالحات خود و به یاد همسر و پسر مرحومش مرکز سیتی اسکن می سازد.

تاریخ شهر ما سرشار از محبت و عاطفه بوده و هست و در تاریخ این زادگاه پاک هر گاه دردمندی دلخسته و تن آزرده دست استمداد بر آستان الهی به آسمان برده امداد منادی و سلامت را مرهم زخم ها و آرامش بخش جانش یافته است.
این بار نیز با اندیشه ای والا، بانویی نیکوکار با ایثار مال در عرصه سلامت، نامی نیک و ماندگار بر جای گذاشت. اینگونه حرکت‌ها یادآور و استمرار اخلاص و روحیه نوع دوستی و خیرخواهی مردم این خطه پاک است.

این بانوی بی ادعا و فروتن فرزند مرحوم عبدالله ابراهیم دانشور و از سوی مادری مرحومه فاطمه حاج عبدالکریم نجمی، زوجه مرحوم حاج فضل الله بلوکی است که به تاریخ هفتم فروردین هزار و سیصد و بیست و یک هجری خورشیدی در شهر سخاوتمند پرور اوز دیده به دنیا گشود.

بدریه دانشور بانوی خیر نیکوکار با عزت نفس بی نظیر، مناعت طبع بی بدیل، سخاوت بی دریغ و با وسعت دید، در یک عمل خداپسندانه اقدام به احداث مرکز تصویربرداری سی تی اسکن (CT SCAN) در بیمارستان امیدوار اوز نمود.
به شکرانه پاسداشت همت بلند این بانوی نیکوکار با دعای خیر برای همه نیک اندیشان، بسیار خرسند و مفتخرم که توفیق رفیق راهم شد تا با گلی از گل‌های بهشت و باطراوت از زلال چشمه سار عشق و ایمان به پروردگار، آشنا شوم.
سپاس و ستایش خدا را سزاست که انسان‌ها را توانایی خدمت به همنوعان بخشید و بهشت را پاداش کردار این نیکوکاران قرار داد .

در پی اقدامی خداپسندانه و بسیار شایسته، بانو بدریه دانشور قطعه ای از طلای ارزشمند (شیخپ جالاوی) شخصی اندوخته دسترنج چندین ساله هنر خوس بافی خود را برای باقیات صالحات خود و به یاد همسر و پسر مرحومش جهت ایجاد مرکز تصویربرداری سی تی اسکن (CT SCAN) در بیمارستان امیدوار اوز جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه در راستای کمک به درمان و تامین نیازهای سی تی اسکن برای ساخت این مرکز، به فروش رسانید.
این مرکز گوشه ای از عملکرد الهی و انسان دوستانه این بانوی نیک اندیش در جهت خدمت به هم وطنان است.

ویژگی بارز شخصیتی بانو بدریه، مردم داری، سخت‌کوشی و خوشرویی با مردم است او بانوی پرتلاشی است که دوران عمر خود را در زحمت گذرانده و تا واپسین دم حیات همسر خویش با بر دوش کشیدن سختی و رنج مشترک الگوی بسزایی برای فرزندان خود شده است. همسر وی در اثر سانحه تصادف به کما رفت و پس از هفت سال زندگی نباتی بدرود حیات گفت.

بانو بدریه خود در این رابطه می گوید: پرداختن به هنر را از مادرم که در خوس بافی خبره بود آموختم و از همان آغاز زمانی که نوعروس بودم به یاری همسرم شتافتم و باید اقرار کنم شخصیت تأثیرگذار و سخت‌کوش او عامل اصلی تلاش من برای بهبود معیشت زندگی بود.

عبدالرحیم فرزند ارشد خانواده که خود دستی بر امور خیر دارد به درخواست مادر به بررسی نیازها و اولویت های شهر در بخش سلامت و درمان عمومی در مکان بیمارستان پرداخت.
در نشست های مشورتی، اجرای طرح احداث ساختمان « سی تی اسکن» نهایی شد و پس از طراحی بنا، عملیات اجرایی این پروژه در سال ۱۴۰۰ آغاز گردید.

به یاری خدا در این مسیر، توفیق کارهای خیر دیگری از قبیل ساخت آب انبار در روستای اطراف شهرستان بستک، همیاری در ساخت مسجد برای روستایی در سیستان و بلوچستان ، مشارکت در ساخت خانه بهداشت خورچاه بندرلنگه هرمزگان و ساخت سوئیت در لاوردین بستک نیز توسط این بانوی خیراندیش انجام گرفته است.

با تقدیر و تشکر از این خیر و نیکوکار اوزی بانو بدریه دانشور دعای خیر همگان بدرقه راه نیک اندیشان به ویژه خیرین سلامت باد.

خیراندیشان با هدف کسب رضایت الهی و خدمت به جامعه و مردم، خدمات فراوانی را داشته اند و آثار و برکات کار خویش را از خداوند متعال خواهند گرفت. امید می رود همواره هدف عالی شفابخشی را که فطرت آشنای تمامی انسان‌هاست سرلوحه زندگی خود نمائیم.

سرگذشت بدریه دانشور ، تصویری از بانوان بلند همت اوزی است که چگونه زیستن را به ما می آموزند و به نیکویی به ما یادآوری می کنند، آنچه که سعدی شیرین سخن، صدها سال پیش به ما یادآوری کرد:
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضو ها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی

نشاید که نامنت نهند آدمی

 

 

 

 

 

     

 

 

 

نگارنده :فایزه رضائی( خبرنگار پایگاه خبرى موزه اوز )

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • دوستان بزرگوار و پاکدل از لطف شما نسبت به مرحوم مادرم که مردم آن خطه را دوست میداشت و از زندگی در کنارشان خاطرات شیرین داشت سپاسگزارم . خداوند شمارا در پناه خودبگیرد و سر...
  شیرازی در مطلب: عکسی تاریخی از دانش آموزان دبستان دخترانه پروین اعتصامی اوز در سال ۱۳۳۷
 • من که اکنون در سن ۷۲ سالگی به سر می‌برم آن دوران را به یاد دارم خانواده شریف و نجیب تیمناک که مادر بزرگوار شما نیز یکی از آنان است حق بزرگی به گردن مردم اوز دارند آنان با...
  خضری در مطلب: عکسی تاریخی از دانش آموزان دبستان دخترانه پروین اعتصامی اوز در سال ۱۳۳۷
 • خداوند آن معلم بزرگوار رامورد رحمت خود قرار دهد که درآن زمان باوجود تمام سختی‌ها علم ودانش خودرا دراختیار دانش آموزان آن زمان قرار داد وبا تشکر ازدختر محترم ایشان که خاطر...
  در مطلب: عکسی تاریخی از دانش آموزان دبستان دخترانه پروین اعتصامی اوز در سال ۱۳۳۷
 • سپاس از آقای شریف بازرگانی و همکارانش...
  در مطلب: عکسی تاریخی از دانش آموزان دبستان دخترانه پروین اعتصامی اوز در سال ۱۳۳۷
 • بسیار عالی. دل نوشته ای زیبا ویادگاری از معلمان خوب. و رحمت. کش. آن. دوران. یاد و خاطره آسان. گرامی...
  شهروند. اوز معلم در مطلب: عکسی تاریخی از دانش آموزان دبستان دخترانه پروین اعتصامی اوز در سال ۱۳۳۷
 • با تشکر. از همشهریان. عزیز دوستدار محیط زیست که باعث سرزندگی. طبیعت ومحیط زیست همگانی. میشوند...
  قابل توجه ریس محیط. زیست اوز در مطلب: دومین عملیات پاکسازی طبیعت محدوده آب انبارها با «مشارکت همگانی» در اوز انجام شد
 • درود به آقا فرهاد گل که همواره فردی توانا و فعال در همه ی زمینه های اجتماعی و فرهنگی بوده و مطالب و مقالات و اشعار زیادی را به ایرانیان و خصوصا همشهریان گرامی تقدیم کرده...
  محسن نامی دبی در مطلب: با نویسندگان اوز، فرهاد ابراهیم پور
 • Janaab Farhad aziz va danesh-parvar Zahmat shoma dar hefz zaban va farhang Evazi hamishe moered setaayesh man boodeh va mibaashad. Omidwaram khosh o horram, salem o tando...
  Saeed ahmoodian, M.D. در مطلب: با نویسندگان اوز، فرهاد ابراهیم پور
 • درود بر جناب محمودا ! قلمتان مانا!🦋...
  در مطلب: با نویسندگان اوز، فرهاد ابراهیم پور
 • دست انهایی که زحمت کشیدن درد نکند خدا برکت بدهد...
  در مطلب: بذرهایی که با محبت در دل طبیعت اوز کاشته شد