یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  30/ ژوئن/ 2022 - 1:03
  |   نظرات: بدون نظر
745 views

بررسی مشکلات مشاغل خانگی در نشست رئیس اداره صمت با شرکت تعاونی کارآفرینان اوز

 

 

 

 

 

 

بررسی مشکلات مشاغل خانگی در نشست رئیس اداره صمت با شرکت تعاونی کارآفرینان اوز

 

فاطمه رضایی:  اعضای شرکت تعاونی کارآفرینان شهرستان اوز و کمیته صنایع دستی موزه مردم شناسی اوز با رئیس اداره صمت دیدار کردند.

در این دیدار که روز یکشنبه ۵ تیرماه ١۴٠١ در مکان موزه مردم شناسی اوز صورت گرفت، ابتدا شریف بازرگانی مدیر عامل شرکت تعاونی کارآفرینان ، ضمن خیر مقدم به ابراهیم ماهوری، به موضوع شرکت تعاونی پرداخته و مشکلات شرکت های تعاونی را مورد بررسی قرار داد.
بازرگانی مهمترین مشکلات را در حال حاضر، گرانی و تورم پیش آمده برشمرد که دست تولید کنندگان این مجموعه را بسته و نمی توانند تولیدات و محصولات خانگی خود را، آن هم با قیمت مناسب به فروش برسانند.

سپس در ادامه صحبتهای خود به این نکته اشاره کرد که فروش این محصولات در قالب نمایشگاهی و بازارچه های هفتگی صورت می گرفته است و با گران شدن مواد اولیه همچون آرد، روغن و شکر روبرو شده و تهیه کنندگان را به حالت سکون در آورده است و از اداره صمت درخواست رسیدگی و پیگیری نمود.

 

ابراهیم ماهوری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اوز، ضمن تشکر از دعوت و حضور در بین اعضای شرکت تعاونی و کمیته صنایع دستی موزه و از اینکه در اوز و دربین مردم خوب شهرستان حضور دارد ابراز خرسندی کرد. وی سپس از مشکلات و تورم پیش آمده سخن به میان آورده و اضافه کرد که متاسفانه این مشکلات کلی و تمامی شهرهای ایران را در بر گرفته است که تا روشن شدن وضعیت فعلی کشور باید صبورانه این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

در ادامه مهری نظری یکی از اعضای شرکت تعاونی ابراز داشت تهیه مواد اولیه با این قیمت برای ما سود دهی ندارد که بخواهیم در تولیدات خانگی، بخصوص در پخت کلوچه های سنتی اقدام کنیم، از آن طرف مشتری هم نمی تواند خریدی با چنان قیمتی داشته باشد.

 

ابراهیم ماهوری ضمن تایید این سخنان اضافه نمود، در تلاش هستیم با در اختیار گذاشتن ارزاق تنظیم بازار، تا حدودی این فشار را از روی دوش تولید کنندگان کاهش داده تا این چرخه را بتوانیم از رکود خارج کنیم.

در ادامه به بازارچه های هفتگی اشاره شد که اگر بتوان تسهیلاتی در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد می توان امیدوار بود که این بازارچه ها رونق گرفته و تا حدودی تولید کنندگان بتوانند با قیمت مناسب محصولات خود را عرضه کنند. ابراهیم ماهوری، قول همکاری و حمایت از تولید کنندگان و کار آفرینان اوز در کل منطقه را داد.

این جلسه که از ساعت ١١صبح شروع شده بود، راس ساعت ۱۲:۳۰ به پایان رسید.

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • درود بر شما تقدیر و یاد کردن از خدمات بشردوستانه باعث تشویق و دلگرمی بیشتر داوطلبان خواهد شد. هر چند که داوطلبان هلال احمر اهداف و اصول هلال احمر را با جان و دل خود یکی ک...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • سلام اجرکم عند الله به نیت لله خدمت به خلق الله مساوی است با اجر بی نهایت ان شاء الله...
  Mar در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • هلال احمر تو همه برنامه ها پایه ثابته. بدون هیچ چشم‌داشتی ولی متاسفانه......
  ابطهی در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • با سلام در رابطه با روز هلال احمر، بنده نجاتگر هستم و ما داوطلبان هلال احمر شهرستان اوز هیچ موقع به یاد نداریم که توسط هیچ اداره ای روزمون رو برامون جشن و یا تبریک بگویند...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی