چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  15/ مارس/ 2024 - 4:51
  |   نظرات: بدون نظر
135 views

برگزاری همایش دستیاران مردمی سازی فرمانداری های فارس و یزد با حضور مقامات کشوری

 

 

 

 

 

همایش، نشست و جلسات بررسی فعالیت های دستیاران مردمی سازی فرمانداران شهرستان های فارس و یزد با حضور دستیار رئیس جمهور، استاندار فارس و دیگر مسئولین به میزبانی شهر شیراز برگزار گردید.

عبودتیان دستیار رئیس جمهور در امور مردمی سازی دولت با بیان اینکه هیچ مشکلی را نمی‌توان بدون اراده عمومی و کمک مردم حتی با وجود تامین منابع مالی حل کرد گفت: مردم باید در تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا دخیل شوند و مردمی سازی با اختصاصی سازی متفاوت است. وظیفه دستیاران این است که مأموریت‌های سازمان‌هایی که قابلیت واگذاری به مردم را دارد را احصاء و برای واگذاری آن بخش ها به مردم چاره اندیشی کنند.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس به رشد و توانمندسازی دستیاران فرمانداران در امر مردمی سازی و نقش اساسی دستیاران مردمی در حل مشکلات تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: اساس به کارگیری دستیاران مردمی، پیوند عمیق مردم با بدنه اجرایی دولت است که در نهایت به حل مشکلات مردم می انجامد.

ایمانیه به برخی از فرمایشات مقام رهبری در خصوص مردم و سپردن کار جامعه به دست مردم اشاره کرد و گفت: بیشترین مسائلی که باید به آنان توجه کنیم مسائل اجتماعی است، که قطعا ثمرات مثبت و سازنده‌ای را در پی خواهد داشت. این همایش چهار روزه با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار گردید که در جلسات و نشست های تخصصی با گفتگو و تبادل نظر نیز همراه بود.

تحکیم گفتمان مردمی سازی، تقویت جایگاه دستیاران در بین مسئولین و تلاش برای تسهیلگری ادارات و سازمان ها در واسپاری امور به مردم‌، ایجاد زمینه برای نقش آفرینی حلقه های میانی، تشکیل حلقه‌ های اندیشه‌ ورز و استفاده از افراد اثرگذار در سطح جامعه و گروهای مردمی و کنشگر در حل مسائل حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی همچنین افزایش مشارکت مردم در این حوزه‌ها و اینکه نقش دستگاه‌های دولتی تسهیل‌گری و مانع‌زدایی است بخشی از گفتگوهایی بود که در این رویداد بررسی شد.

این همایش با حضور سید احمد عبودتیان دستیار رئیس جمهور، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، معاونین دستیار ریس جمهور، ترکی دستیار استاندار فارس، دستیار استاندار یزد، معاونت های سیاسی، توسعه، اقتصادی و گردشگری استانداری فارس برگزار شد.

 

جعفر راستگو دستیار فرماندار اوز حضور فعالی در همایش داشت و در برنامه ریزی و برگزاری جلسات با ترکی دستیار استاندار و مسئول برگزاری همایش همکاری کرد.
همچنین گوشه ای از فعالیت های انجام شده شهرستان اوز توسط جعفر راستگو طی جلسات مختلف و در حضور مسئولین استانی و کشوری گزارش داده شد که کلیپ و مستندات فعالیت های مردمی شهرستان اوز به عنوان فعالیت هایی شاخص و نمونه برای شرکت کنندگان پخش و مورد استقبال قرار گرفت،

دهقان معاون دستیار رییس جمهور به جعفر راستگو پیشنهاد داد مستندات و گزارش فعالیت های دستیار فرمانداری اوز و مشارکت های مردمی این شهرستان به مقامات دستیاری کشور ارسال و نیز گزارش شود.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • مطلب بسیار جالب و ارزنده ای است به راستی که غذا های سنتی ومحلی. پیوند دهند نسلها. و مردمان. یک خطه. میشوند...
  اوزی. از شیراز در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • کاش این کتاب ارزشمند دوباره چاپ بشه من الان جند سال هست دنبال نسخه ی کتاب هستم، ولی متاسفانه اصلا گیر نمیاد...
  در مطلب: کتاب تاریخ دلگشای اوز ، هدیه خاندان کرامتی به مردم اوز
 • با تشکر که یاد گذشته را در دلمان زنده کردید ولی بهتر بود کاملتر توضیح میدادین که به ازای هر بچه ی فوت شده فکر کنم دو تا کوزکی میدادن . در هر حال خوبه که سنتهای قدیم رو نس...
  در مطلب: کوزَکای بَراتی، کوزه ای با خاطراتی به شیرینی سال‌های کودکی
 • پاسخ به اوزی ساکن شیراز: “ اکثریت مطلق گویشوران این زبان، آن را زبان اچمی می‌نامند. “ بر پایه ای چه مدرکی ؟ در مورد زبان و یا گویش اوزی و زبان بیشتر مردم جنوب استان پارس...
  احمد ز اوزی در مطلب: با نویسندگان اوز (۲) – عبدالله خضری