یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  14/ می/ 2024 - 7:26
  |   نظرات: ۴ نظر
403 views

هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز


شریف بازرگانی*

شاید لازم نباشد که این مطالب را بیان کنم اما به واسطه شناختی که از یکی از بزرگترین تشکل های غیردولتی بین المللی دارم بر خود واجب می دانم که این مطلب را به سمع و نظر مسئولین شهر و شهرستان اوز برسانم.

در بسیاری از مناسبت ها، از اقشار مختلف جامعه تقدیر و تشکر می شود و این امر هم به حق صورت می پذیرد و بایستی هم این تجلیل ها و حمایت ها و بیان خداقوت ها انجام گیرد. روزمعلم، روز دانشجو، روز کارگر و روزها و مناسبت ها و هفته هایی که بایستی انجام گیرد و ما هم حامی این برنامه ها هستیم.

روز جهانی هلال احمر ۸ ماه می میلادی می باشد و امسال مطابق سالیان قبل، در روزهای ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت به عنوان هفته هلال احمر از کلیه کارکنان، اعضای شورای اجرایی، نجاتگران، امدادگران، جوانان و کلیه داوطلبان و خانه های هلال در کشورمان ایران تجلیل شد. از همه مهم تر، جمعیت هلال احمر استان فارس و روابط عمومی هلال احمر فارس در بین کل استان های ایران مقام اول را کسب نمود و مسئولین و کل مجموعه هلال احمر فارس مورد تقدیر مقامات کشور قرار گرفتند.

فعالیت های چشمگیر کلیه زحمت کشان هلال احمر اوز در جریان زلزله سال ۱۴۰۲ برکسی پوشیده نیست و آنان با جان و دل همانند سایر اقشار مردمی، تلاش فراوان در کاهش آلام زلزله زدگان نمودند. در تمامی مناسبت ها بلااستثنا، داوطلبان هلال احمر اوز با لباس سرخ و سفیدشان مشارکت می کنند و مسئولین محترم آنان را به عینه می بینند. حتی در مواقعی که الزامی به پوشیدن لباس هلال احمر ندارند، این فعالین هلال احمر با جان و دل در خدمت احاد جامعه هستند.

در هفته هلال احمر چندین بنر در مراکز جمعیتی نصب گردید و در کلیه روزهای همین هفته برنامه های متعددی توسط هلال احمر اوز برگزار شد. در این هفته دیدار با پیشکسوتان، غبار روبی قبور مطهر شهدا، طرح حمایت ماندگار و اهدای خون، برپایی ایستگاه آموزشی در نماز جمعه، اجرای مانور ساعت صفر، تجلیل از امدادگران و نجاتگران، تجلیل از کادر آموزشی هلال احمر و برنامه های دیگری که توسط مدیریت، شورای اجرایی، کارکنان، داوطلبان انجام گرفت. همچنین دیدار مردمی اعضای خانه هلال اتحاد و توسعه و خانه هلال فیشور در روز آخر با مدیریت و کارکنان و شورای اجرایی به زیبایی و به خوبی برگزار شد.

توجه مسئولین محترم شهر و شهرستان را به این نکته جلب می کنم که هلال احمر شهرستان اوز فقط یک رئیس و یک مامور و یک نیروی شرکتی دارد و خدمت به کل شهرستان اوز و بار این زحمات بر دوش آنان است. ضمنا ذکر این نکته لازم است که بسیاری از این خدمات و زحمات و برنامه ها بر دوش داوطلبانی است که یک ریال حقوق نمی گیرند و با جان و دل زحمت می کشند و خدمت می کنند و بدون داشتن کمترین چشمداشتی، در کنار مسئولین هلال احمر هستند. آیا کسی خدمات و ایثارگری های این عزیزان داوطلب را نمی بیند؟

آیا لازم نبود که مسئولین شهر و شهرستان، حداقل و حداقل با پیامی، یا با کلامی، یا با دیداری و یا هر روشی که صلاح می دانستند، از این خادمین مردم، که با عشق و به صورت کاملا داوطلبانه  به جامعه بشری خدمت می کنند، یادی نمایند و باعث دلگرمی آنان شوند؟؟؟

ما در برنامه پایانی این هفته، خودمان و فقط خودمان دور هم جمع شدیم و به این بی تفاوتی مسئولین تاسف خوردیم. البته ما منتظر نمی مانیم و بر اساس اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر، بازهم و بازهم داوطلبانه و ایثار گرانه در خدمت مردم هستیم و خواهیم بود.

والسلام 

*عضو شورای اجرایی هلال احمر شهرستان اوز 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

4 Responses to “هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز”

 1. ناشناس گفت:

  با سلام
  در رابطه با روز هلال احمر، بنده نجاتگر هستم و ما داوطلبان هلال احمر شهرستان اوز هیچ موقع به یاد نداریم که توسط هیچ اداره ای روزمون رو برامون جشن و یا تبریک بگویند.هیچ وقت .با اینکه همه ی امدادگران و نجاتگران و داوطلبان هلال احمر بی طرفانه و بی غرضانه و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می‌کنند به شهرشان.اما دریغ از یک خسته نباشید و خدا قوت از طرف مسئولین ادارات شهر…..

 2. ابطهی گفت:

  هلال احمر تو همه برنامه ها پایه ثابته. بدون هیچ چشم‌داشتی ولی متاسفانه…

 3. Mar گفت:

  سلام اجرکم عند الله به نیت لله خدمت به خلق الله مساوی است با اجر بی نهایت ان شاء الله

 4. ناشناس گفت:

  درود بر شما
  تقدیر و یاد کردن از خدمات بشردوستانه باعث تشویق و دلگرمی بیشتر داوطلبان خواهد شد.
  هر چند که داوطلبان هلال احمر اهداف و اصول هلال احمر را با جان و دل خود یکی کرده و در هر صورت خدمات بیطرفانه و بیغرضانه خود را ارائه میدهند.

آخرین نظرات
 • درود بر شما تقدیر و یاد کردن از خدمات بشردوستانه باعث تشویق و دلگرمی بیشتر داوطلبان خواهد شد. هر چند که داوطلبان هلال احمر اهداف و اصول هلال احمر را با جان و دل خود یکی ک...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • سلام اجرکم عند الله به نیت لله خدمت به خلق الله مساوی است با اجر بی نهایت ان شاء الله...
  Mar در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • هلال احمر تو همه برنامه ها پایه ثابته. بدون هیچ چشم‌داشتی ولی متاسفانه......
  ابطهی در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • با سلام در رابطه با روز هلال احمر، بنده نجاتگر هستم و ما داوطلبان هلال احمر شهرستان اوز هیچ موقع به یاد نداریم که توسط هیچ اداره ای روزمون رو برامون جشن و یا تبریک بگویند...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی