جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
 |  14/ می/ 2024 - 7:26
  |   نظرات: ۴ نظر
495 views

هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز


شریف بازرگانی*

شاید لازم نباشد که این مطالب را بیان کنم اما به واسطه شناختی که از یکی از بزرگترین تشکل های غیردولتی بین المللی دارم بر خود واجب می دانم که این مطلب را به سمع و نظر مسئولین شهر و شهرستان اوز برسانم.

در بسیاری از مناسبت ها، از اقشار مختلف جامعه تقدیر و تشکر می شود و این امر هم به حق صورت می پذیرد و بایستی هم این تجلیل ها و حمایت ها و بیان خداقوت ها انجام گیرد. روزمعلم، روز دانشجو، روز کارگر و روزها و مناسبت ها و هفته هایی که بایستی انجام گیرد و ما هم حامی این برنامه ها هستیم.

روز جهانی هلال احمر ۸ ماه می میلادی می باشد و امسال مطابق سالیان قبل، در روزهای ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت به عنوان هفته هلال احمر از کلیه کارکنان، اعضای شورای اجرایی، نجاتگران، امدادگران، جوانان و کلیه داوطلبان و خانه های هلال در کشورمان ایران تجلیل شد. از همه مهم تر، جمعیت هلال احمر استان فارس و روابط عمومی هلال احمر فارس در بین کل استان های ایران مقام اول را کسب نمود و مسئولین و کل مجموعه هلال احمر فارس مورد تقدیر مقامات کشور قرار گرفتند.

فعالیت های چشمگیر کلیه زحمت کشان هلال احمر اوز در جریان زلزله سال ۱۴۰۲ برکسی پوشیده نیست و آنان با جان و دل همانند سایر اقشار مردمی، تلاش فراوان در کاهش آلام زلزله زدگان نمودند. در تمامی مناسبت ها بلااستثنا، داوطلبان هلال احمر اوز با لباس سرخ و سفیدشان مشارکت می کنند و مسئولین محترم آنان را به عینه می بینند. حتی در مواقعی که الزامی به پوشیدن لباس هلال احمر ندارند، این فعالین هلال احمر با جان و دل در خدمت احاد جامعه هستند.

در هفته هلال احمر چندین بنر در مراکز جمعیتی نصب گردید و در کلیه روزهای همین هفته برنامه های متعددی توسط هلال احمر اوز برگزار شد. در این هفته دیدار با پیشکسوتان، غبار روبی قبور مطهر شهدا، طرح حمایت ماندگار و اهدای خون، برپایی ایستگاه آموزشی در نماز جمعه، اجرای مانور ساعت صفر، تجلیل از امدادگران و نجاتگران، تجلیل از کادر آموزشی هلال احمر و برنامه های دیگری که توسط مدیریت، شورای اجرایی، کارکنان، داوطلبان انجام گرفت. همچنین دیدار مردمی اعضای خانه هلال اتحاد و توسعه و خانه هلال فیشور در روز آخر با مدیریت و کارکنان و شورای اجرایی به زیبایی و به خوبی برگزار شد.

توجه مسئولین محترم شهر و شهرستان را به این نکته جلب می کنم که هلال احمر شهرستان اوز فقط یک رئیس و یک مامور و یک نیروی شرکتی دارد و خدمت به کل شهرستان اوز و بار این زحمات بر دوش آنان است. ضمنا ذکر این نکته لازم است که بسیاری از این خدمات و زحمات و برنامه ها بر دوش داوطلبانی است که یک ریال حقوق نمی گیرند و با جان و دل زحمت می کشند و خدمت می کنند و بدون داشتن کمترین چشمداشتی، در کنار مسئولین هلال احمر هستند. آیا کسی خدمات و ایثارگری های این عزیزان داوطلب را نمی بیند؟

آیا لازم نبود که مسئولین شهر و شهرستان، حداقل و حداقل با پیامی، یا با کلامی، یا با دیداری و یا هر روشی که صلاح می دانستند، از این خادمین مردم، که با عشق و به صورت کاملا داوطلبانه  به جامعه بشری خدمت می کنند، یادی نمایند و باعث دلگرمی آنان شوند؟؟؟

ما در برنامه پایانی این هفته، خودمان و فقط خودمان دور هم جمع شدیم و به این بی تفاوتی مسئولین تاسف خوردیم. البته ما منتظر نمی مانیم و بر اساس اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر، بازهم و بازهم داوطلبانه و ایثار گرانه در خدمت مردم هستیم و خواهیم بود.

والسلام 

*عضو شورای اجرایی هلال احمر شهرستان اوز 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

4 Responses to “هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز”

 1. ناشناس گفت:

  با سلام
  در رابطه با روز هلال احمر، بنده نجاتگر هستم و ما داوطلبان هلال احمر شهرستان اوز هیچ موقع به یاد نداریم که توسط هیچ اداره ای روزمون رو برامون جشن و یا تبریک بگویند.هیچ وقت .با اینکه همه ی امدادگران و نجاتگران و داوطلبان هلال احمر بی طرفانه و بی غرضانه و بدون هیچ چشم داشتی خدمت می‌کنند به شهرشان.اما دریغ از یک خسته نباشید و خدا قوت از طرف مسئولین ادارات شهر…..

 2. ابطهی گفت:

  هلال احمر تو همه برنامه ها پایه ثابته. بدون هیچ چشم‌داشتی ولی متاسفانه…

 3. Mar گفت:

  سلام اجرکم عند الله به نیت لله خدمت به خلق الله مساوی است با اجر بی نهایت ان شاء الله

 4. ناشناس گفت:

  درود بر شما
  تقدیر و یاد کردن از خدمات بشردوستانه باعث تشویق و دلگرمی بیشتر داوطلبان خواهد شد.
  هر چند که داوطلبان هلال احمر اهداف و اصول هلال احمر را با جان و دل خود یکی کرده و در هر صورت خدمات بیطرفانه و بیغرضانه خود را ارائه میدهند.

آخرین نظرات
 • سند ارزشمندی است وشرح حال مرحوم خوب نوشته شده ، خداوند رحمتش فرماید ، آنچه مهم است ، مشاغل وی در فرمانداری ، ارتش وشرکت نفت است که بهتر بود عملکرد در مشاغل یاد شده هرچند...
  در مطلب: نامه‌ای از هنرمند خوشنویس، مرحوم محمدربیع زمان‌زاده در ۹۶ سال قبل
 • بسیار زیبا خداوند ایشان و همه اموات را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد....
  قلم در مطلب: نامه‌ای از هنرمند خوشنویس، مرحوم محمدربیع زمان‌زاده در ۹۶ سال قبل
 • حضور اینچنین مرد بزرگی در اوز و موزه اوز بسیار جای خرسندی و افتخار برای ما آوری هاست، امیدوارم بیش تر شاهد این رویدادها باشیم، مجله ی بخارا هم واقعا می توان گفت معتبر تری...
  در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • علی دهباشی بزرگ مرد فرهنگی کشور و به بیانی آن یک تنه یک وزارت و بخارا نه یک مجله یک دایره المعارف فرهنگی است....
  در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • علی دهباشی آن یک تنه یک وزارت پاسدار فرهنگ ایران است بخارا نه یک مجله یک دایره المعارف است......
  مصیب شیرانی در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • نظر این پژوهشگر وارسته نسبت به اوز و درج آن در مجله وزین بخارا مایه افتخار و مباهات برای اوز است...
  شهروند اوز در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • اقای بازرگانی. باید در دولت جدید که مردم اوز با رای. بالا خود از ان حمایت کردند بفکر مطالبه گری. برای مناصب ومسولان ارشد شهرستان. از بین. جوانان ومدیران بومی اوز. باشیم و...
  اقای. بازرگانی. توجه. نمایند در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • در موزه مردم شناسی و موزه بازرگانان اوز، هزاران برگه از اسناد تاریخی نگهداری می شود که همه این اوراق، دارای شناسنامه خاص خود هستند و توسط واحد پژوهش موزه اسکن و خلاصه نگا...
  موزه مردم شناسی شهرستان اوز در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • جالب بود...
  اوزی در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • قابل تحسین است و موجب افتخار...
  اوزی در مطلب: تجلی هنر سوزندوزی در نگارش کتاب «مطبخ خودمونی»