جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
 |  10/ مارس/ 2022 - 6:58
  |   نظرات: يك نظر
972 views

دیدار صمیمانه استاندار فارس با جماعت اهل سنت شیراز

 

     

 

 

 

 

دیدار صمیمانه استاندار فارس با جماعت اهل سنت شیراز

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس به همراه قدرتی سرپرست دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و هیئت همراه شامگاه سه شنبه ۱۷ اسفند ماه با امام جمعه و‌ هیئت امنا و جماعت اهل سنت شیراز ملاقات نمودند.
در این دیدار که بین نماز مغرب و نماز عشا برگزار شد شیخ عبدلواحد خواجوی امام جمعه اهل سنت شیراز ضمن خیر مقدم به مهمانان و تبریک انتصاب دکتر محمد هادی ایمانیه به سمت استانداری فارس اعلام نمود که ما جماعت اهل سنت خودمان قصد دیدار با استاندار داشتیم اما ایشان اعلام نمودند که اول من به دیدار اهل سنت می آیم و این نشاندهنده محبت استاندار به اهل سنت شیراز است . خواجوی ضمن تشکر از استاندار و سایر مسئولین استان، از همکاری هایی که بین مقامات و جماعت اهل سنت است تشکر نمود.

ایشان بیان داشت که همه فرق اهل سنت اعم از شافعی، حنفی، حنبلی و مالکی و اقوام مختلف ایرانی اعم از کرد و فارس و بلوچ و ترکمن و برادران افغان در زیر یک سقف در این مسجد بزرگ و زیبا به عبادت مشغول بوده و همه شاکر خداوند مهربان هستند. شیخ خواجوی از مسئولین استان به خاطر همراهی و همکاری در این امر تشکر نمود. 

 

 

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس  ضمن تشکر از برپایی این دیدار صمیمانه، ابراز امیدواری نمود که این دیدارها ادامه یابد و وحدت مستحکم تر شود. در ادامه ایشان بیان داشت برادران اهل سنت و تشیع دارای ٩٩ درصد نقاط مشترک هستند و دشمنان از این وحدت متضرر می شوند همچنین روایتى از امام ششم است که نماز پشت سر اهل سنت به منزله نماز پشت سر امام معصوم است .
ایشان در گفتگوی خصوصی با اهل سنت شیراز اظهار داشت که به زودی به کشورهای حوزه خلیج فارس سفر خواهد نمود و از ایرانیان مقیم آن کشورها برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری دعوت به عمل می آورد . 

 

 

سخنران بعدی  ناصر هنر بود . ایشان خاطرات خود را از دوران دانشجویی خود و رابطه شان با دکتر ایمانه بیان نموده و از استاد سابق خود که در حال حاضر استاندار فارس هستند در خواست نمود که از نیروهای بالقوه اهل سنت در پست های مدیریتی استان استفاده شود . 

 

 

پس از این سخنرانی ها ،  محمد هنر  رئیس هیئت امنای مسجد درباره همکاری مسئولین فارس با جماعت اهل سنت صحبت نمود و از استاندار فارس در خواست کرد که این ارتباط بین مردم و‌ مسئولین بیشتر شود .
ایمانیه در این دیدار ضمن گفتگوی رودر رو با اصحاب مسجد رسول اکرم ( ص ) به صحبت ها و مشکلاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند گوش داد و قول پیگیری را به حضار داد.

 

 

 شریف بازرگانی  از استاندار برای سفر به شهرستان اوز دعوت نمود و آقای ایمانیه بیان داشت ان شاالله ظرف یکی دو ماه آینده به اوز می آید. استاندار فارس در پی درخواست شریف بازرگانی مبنی بر به کار گیری نیروهای بالقوه و بالفعل و متخصص اهل سنت جواب دادند که دکتر ناصر هنر افراد توانمند را شناسایی کرده و به ایشان معرفی نمایند تا پیگیر کار این افراد باشند.

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “دیدار صمیمانه استاندار فارس با جماعت اهل سنت شیراز”

 1. تقاضای شهروند اوز گفت:

  آقای بازرگانی لازم است که ازجناب استاندار درخواست نمایند که به صورت جدی وضربتی برای استقرار اداره ثبت اسناد واملاک در اوز اقدام عاجل نمایند.

آخرین نظرات
 • سند ارزشمندی است وشرح حال مرحوم خوب نوشته شده ، خداوند رحمتش فرماید ، آنچه مهم است ، مشاغل وی در فرمانداری ، ارتش وشرکت نفت است که بهتر بود عملکرد در مشاغل یاد شده هرچند...
  در مطلب: نامه‌ای از هنرمند خوشنویس، مرحوم محمدربیع زمان‌زاده در ۹۶ سال قبل
 • بسیار زیبا خداوند ایشان و همه اموات را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد....
  قلم در مطلب: نامه‌ای از هنرمند خوشنویس، مرحوم محمدربیع زمان‌زاده در ۹۶ سال قبل
 • حضور اینچنین مرد بزرگی در اوز و موزه اوز بسیار جای خرسندی و افتخار برای ما آوری هاست، امیدوارم بیش تر شاهد این رویدادها باشیم، مجله ی بخارا هم واقعا می توان گفت معتبر تری...
  در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • علی دهباشی بزرگ مرد فرهنگی کشور و به بیانی آن یک تنه یک وزارت و بخارا نه یک مجله یک دایره المعارف فرهنگی است....
  در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • علی دهباشی آن یک تنه یک وزارت پاسدار فرهنگ ایران است بخارا نه یک مجله یک دایره المعارف است......
  مصیب شیرانی در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • نظر این پژوهشگر وارسته نسبت به اوز و درج آن در مجله وزین بخارا مایه افتخار و مباهات برای اوز است...
  شهروند اوز در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • اقای بازرگانی. باید در دولت جدید که مردم اوز با رای. بالا خود از ان حمایت کردند بفکر مطالبه گری. برای مناصب ومسولان ارشد شهرستان. از بین. جوانان ومدیران بومی اوز. باشیم و...
  اقای. بازرگانی. توجه. نمایند در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • در موزه مردم شناسی و موزه بازرگانان اوز، هزاران برگه از اسناد تاریخی نگهداری می شود که همه این اوراق، دارای شناسنامه خاص خود هستند و توسط واحد پژوهش موزه اسکن و خلاصه نگا...
  موزه مردم شناسی شهرستان اوز در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • جالب بود...
  اوزی در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • قابل تحسین است و موجب افتخار...
  اوزی در مطلب: تجلی هنر سوزندوزی در نگارش کتاب «مطبخ خودمونی»