سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
 |  17/ فوریه/ 2022 - 10:02
  |   نظرات: بدون نظر
373 views

اعضاى هیئت مدیره خانه مطبوعات شهرستان اوز انتخاب شدند

 

 

   

 

   

 

اعضاى هیئت مدیره خانه مطبوعات شهرستان اوز انتخاب شدند

( فایزه رضائی ) اولین انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های شهرستان اوز، روز دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ در آئینی با حضور علی اصغر علیپور فرماندار، فروغ هاشمی رئیس ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی، شیخ صالح انصاری رئیس مجتمع دینی امام شافعی و امام جمعه موقت، مسعود کراماتى شهردار اوز ، فریدون نامی رئیس و اعضای شورای شورای اسلامی شهر، مدیران مسئول نشریات، خبرنگاران و فعالان رسانه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علیپور ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این تشکل صنفی در اوز گفت: مطبوعات و رسانه بلاشک یکی از عناوین اصلی در ایجاد دموکراسی است و به عنوان رکن چهارم نقش اساسی را در جامعه ایفا می کند‌. رسالت مهم آگاهی بخشی و اطلاع‌ رسانی به عهده رسانه و مطبوعات است.
خانه مطبوعات گام بسیار بزرگی در جهت شناساندن فرهنگ این شهرستان ایفا می کند. تشکل صنفی خانه مطبوعات به دنبال حل مشکلات حوزه رسانه باشد و اولین وظیفه خود را که ایجاد همدلی ، وحدت و همگرایی است در شهرستان نهادینه کند. دومین توقع از خانه مطبوعات، پیگیری مطالبات اصحاب رسانه ، تعامل و هم افزایی بین مطبوعات و رسانه های محلی است.
خانه مطبوعات مستقل از هرگونه دیدگاه سیاسی باشد. بی طرفانه درخواست واقعی مردم را پیگیری کنید و تحول خواهانه به دنبال مطالبات مردم باشید. آموزش های لازم را به اصحاب رسانه دهید تا خلاقیت و جسارت و پیشرفت ایجاد کند. با ایجاد آموزش ها ، توانایی تطبیق سازی در حوزه رسانه بوجود آوردید. رشا نام بزرگی در همراهی و همگامی مطبوعات سطح شهرستان است و خانه مطبوعات با رعایت چارچوب و آموزش های لازم روزانه یک رسانه زنده تحول گرا و حامی مردم باشد.

جان نباشد جز خبر در آزمون
هر که را افزون خبر جانش فزون
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی: همدلی و همگرایی رسانه های رشا
در اوز مثال زدنی است.مدیران رسانه در قالب یک نام در کنار یکدیگر فضا سازی مناسبی را انجام دادند.در عصری که رسانه کاربری ترین ابزار در راستای تولید خبر و اطلاع رسانی قلمداد می شود نقش خبرنگاران و مدیران رسانه به عنوان بازتاب دهنده رویدادها و مشکلات در جهت رفع نارسایی‌ها ، توسعه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی نقش مهمی را برعهده دارند.

ناصح امین باشید
شیخ محمد صالح انصاری ضمن عرض تبریک به اصحاب رسانه ، سرمایه اصلی آنها را مردم دانست
و گفت: مدیران رسانه در دو حوزه داخلی و خارجی مواظب خود باشند.
حوزه داخلی، تلاش برای همدلی و همگرایی بدنه رسانه را تقویت می کند. دچار تضاد مصالح نشوید ، اعتماد سازی کنید تا مردم این مخاطبین گرانبها را از دست ندهید.
اصحاب رسانه سخنان و اخبار را بر پایه صدق ، راستی و امانت داری ،شفاف سازی و روشنگری پیشه سازید و مسئولین را با مشکلات مردم آشنا نمایید. رسانه ها آنچنان که اهل نقد هستند مورد نقد نیز قرار می گیرند نقدها سازنده باشد تا حرمت ها حفظ شود.

خانه مطبوعات حاصل و نتیجه رشا است
احمد خضری دبیر گروه مدیران رسانه رشا و مدیر مسئول پایگاه خبری پسین اوز ، ضمن تشکر از مسئولین و اصحاب رسانه ، کسب مجوز خانه مطبوعات را نتیجه شهرستان شدن اوز دانست و گفت: در آیین نامه مطبوعات فارس ۴ خانه مطبوعات در شمال، جنوب شرق و غرب کشور تأسیس می شود ولی با تلاش مدیران مسئول رسانه های رشا شهرستان اوز به ویژه شریف بازرگانی اوز هم مجوز تأسیس خانه مطبوعات را به دست آورد.

رسانه های شهرستان اوز یکی از افتخارات خانه مطبوعات فارس خواهد شد
شریف بازرگان مدیر مسئول پایگاه خبرى موزه اوز با تشریح مراحل اخذ مجوز خانه مطبوعات در اوز، نقاد بودن مجموعه رسانه را خواسته اصحاب رسانه دانست و گفت:
وارد خطوط قرمز نمی‌شویم و نقد سازنده ای که باعث تغییر و تحول مثبت در جامعه شهرستان اوز شود را انجام می دهیم.

ابراهیم احمدی مدیر مسئول پایگاه خبری اوز امروز، با بیان اینکه مهمترین وظیفه خانه مطبوعات کمک به توسعه علمی و فرهنگی و پیگیری مسائل اقتصادی خبرنگاران، مطبوعات و خبرگزاری‌هاست، افزود: پیگیری حق و حقوق صنفی خبرنگاران، برنامه‌ریزی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی و برگزاری سمینارها از عمده اختیارات خانه مطبوعات است.

عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اوز و مدیر مسئول پایگاه خبری پیام دانش :
مطبوعات نقش مهمی در رشد و ارتقای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و تنویر افکار عمومی دارند .ایجاد مأمنی امن برای پرداختن به مسائل و مشکلات رسانه ها و مطبوعات محلی از ضروریات بود .

فریدون نامی رئیس شورای اسلامی شهر اوز: امید می‌رود با تشکیل خانه مطبوعات در اوز شاهد رشد کمی و کیفی فضای رسانه‌ای در این منطقه باشیم.

در این انتخابات شریف بازرگانی، عبدالعزیز خضری، ابراهیم احمدی، احمد خضری و عبدالعزیز نصریانی به عنوان ۵ عضو هیئت مدیره و محمد رفیع راوند به عنوان بازرس انتخاب شدند.

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • Az amal nik Saif allah besyar masroor shodam. Agar zende hastan khodavand omr bishtari arzani darad va agar be leqaye haqq payvasreh-and jannat makan bashand. Dar kar nik...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • چه قلم و تفسیر زیبایی...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • امارات خانه ی دوم ما مغتربین هستش ، خدا عمر با عزت به همه حاکمان و بانیان این کشور بدهد...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • ممنون که یاداوری کردین کجا زندگی میکنید!!!...
  فاطمه در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • خانم محترم اگر شما به کشور غریبه ها مینازی ما به کشورو وطنمان ایران وشههر مان اوز مینازیم...
  فرهنگّی در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • janab mohandes Sharif Bazarga hamshahri motaram va mokarrar Az daraj aks Mohammad Seddiq besyar momnoonam. Mara be yaade 7-8 salegiam andakhtid ke oo ra dahal tawit navis...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • آقای بازرگانی شما بیشتر به مسایل خیلی قدیم. واغلب. در باره تجارقدیمی اوزکه در حدود ۵۰ تا۱۰۰ سال قبل زندگی. می‌کرده اند می پردازید. نوعی. بزرگ. نمایی واشرافیت گذشتگان. را...
  قابل توجه آقای. بازرگانی در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • خدا نسل‌های گذشته. را بیامرزد. نسل. امروز. اوز این مطالب را در حد. افسانه می داند واصولا در اوز. دیگر. زرنگار. ومحمودیانی. وجود. ندارد که به آن فکر کنیم....
  اوزی از شیراز در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • ۵ کلاس ابتدایی انجا بودم عکسم هم تو عکسایی که فرستادی هست سال سوم دبستان معلممان هم آقای سیروسی بود خیلی مرد شریف و مهربونی بود خدا یارش باد...
  خالد خدیوی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • جالب بود و خاطره انگیز و مرا به ده‌ها سال پیش برد. با تشکر از بانیان این امر ارزشمند در ابتدا و اکنون...
  اوزی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان