پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲
 |  29/ ژوئن/ 2022 - 8:51
  |   نظرات: بدون نظر
547 views

اعضای هیئت امنای موزه اوز با فرماندار، در مورد میراث فرهنگی اوز تبادل نظر کردند

  

 

 

 

 

 

اعضای هیئت امنای موزه اوز با فرماندار، در مورد میراث فرهنگی اوز تبادل نظر کردند

فاطمه رضایی:  اعضای هیئت امنای موزه مردم شناسی اوز با فرماندار شهرستان دیدار کردند.

پنج شنبه ۲۶ خرداد ١۴٠١ طی هماهنگی که از قبل صورت گرفته بود، اعضای هیئت امنای موزه مردم شناسی با محمد محمدی فرماندار اوز دیدار کردند. در این دیدار ابتدا شریف بازرگانی مؤسس و مسئول موزه مردم شناسی، ضمن تبریک مجدد انتصاب محمدی به عنوان فرماندار اوز، برای ایشان آرزوی موفقیت کردند. سپس حاضرین ضمن معرفی خود، به گوشه ای از فعالیت های موزه اشاره نمودند.
بعد از معارفه، شریف بازرگانی توضیحاتی در رابطه با شکل گیری موزه، از بدو تأسیس تا به امروز پرداخت.
سپس فاطمه رضایی عضو هیئت امنای موزه، از برنامه های فرهنگی که در طی این مدت از بدو شروع تا کنون در موزه برگزار شده است، توضیحاتی ارائه و اضافه کرد که در گذشته بناها و اماکن زیادی دراوز وجود داشته، که به نوعی هویت فرهنگی شهر محسوب می شدند، که متاسفانه به علت سهل انگاری تخریب و یا بر اثر عوامل طبیعی از بین رفته اند. رضایی از فرماندار درخواست پیگیری جدی تری در مورد آثار باقیمانده تاریخی اوز نمود.

در ادامه محمد رفیع راوند، یکی دیگر از اعضای هیئت امنای موزه، در رابطه با کاروانسرای لرد میری و حمام حاج رئیس محمد سعید سوداگر که همچنان بلا استفاده مانده است، توضیحاتی ارائه داد.

سپس محمد محمدی فرماندار اوز ضمن ابراز خوشحالی و تشکر از حضور هیئت امنای موزه و ابراز خرسندی از اینکه در این شهر فرهنگی حضور دارند، به زوایای مختلف کارهای فرهنگی پرداختند و خود را یکی از فعالین فرهنگی از سالهای نه چندان دور دانسته و اضافه نمود، در هر شهر یا روستایی اماکن گردشگری و آثار تاریخی می تواند در جذب توریست و گردشگران داخلی و خارجی، آن شهر یا منطقه را به قطب گردشگری تبدیل کند.

در ادامه این دیدار؛ شریف بازرگانی ضمن درخواست حمایت فرماندار از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی، خواستار این موضوع شد که نسبت به فروش اقلام این هنرمندان نیز اقدامات لازم انجام گیرد. یکی از این پیشنهادات می تواند خرید صنایع دستی و هنر دست بانوان هنرمند اوز و کل منطقه توسط ادارات و ارگان ها، برای تجلیل و تشکر از مدعوین و کارمندان خود در مراسم و مناسبتهای مختلف به جای لوح تقدیر باشد.

مورد بعدی که در این جلسه به آن پرداخته شد، بیمه هنرمندان بود که متاسفانه تا کنون هیچ اقدام موثری از مرکز استان با وجود پیگیری های مکرر صورت نگرفته است.
همچنین درخواست یک جلسه مشترک با اداره اوقاف داده شد، تا نسبت به اقدامات مرمت و باز سازی آثار تاریخی از جمله ؛ کاروانسرای سیفا و حمام حاج رئیس به یک تصمیم نهایی برسند.

در پایان جلسه محمدی ضمن تشکر و قدردانی از حضور هیئت امنای موزه و مسئولین کمیته صنایع دستی موزه اوز، حمایت خود را از هنرمندان اعلام کرده و قول همکاری دادند.

در ادامه قابی از کلام الله مجید به رسم یادبود به فرماندار اهدا گردید و همچنین نامه ای در مورد مسائل میراث فرهنگی شهرستان اوز از طرف موزه مردم شناسی اوز به فرماندار تحویل داده شد تا در مورد این مسائل دستورات لازم صادر گردد.

لازم به ذکر است در این دیدار؛ شریف بازرگانی، محمد رفیع راوند، فاطمه نجم دینی، فاطمه رضایی، سیده عارفه هاشمی، فوزیه براهیمی و فرزانه ثریا از اعضای هیئت امنا و محمد خضری از یاران موزه اوز در این جلسه حضور داشتند.

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • چه قلم و تفسیر زیبایی...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • امارات خانه ی دوم ما مغتربین هستش ، خدا عمر با عزت به همه حاکمان و بانیان این کشور بدهد...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • ممنون که یاداوری کردین کجا زندگی میکنید!!!...
  فاطمه در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • خانم محترم اگر شما به کشور غریبه ها مینازی ما به کشورو وطنمان ایران وشههر مان اوز مینازیم...
  فرهنگّی در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • janab mohandes Sharif Bazarga hamshahri motaram va mokarrar Az daraj aks Mohammad Seddiq besyar momnoonam. Mara be yaade 7-8 salegiam andakhtid ke oo ra dahal tawit navis...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • آقای بازرگانی شما بیشتر به مسایل خیلی قدیم. واغلب. در باره تجارقدیمی اوزکه در حدود ۵۰ تا۱۰۰ سال قبل زندگی. می‌کرده اند می پردازید. نوعی. بزرگ. نمایی واشرافیت گذشتگان. را...
  قابل توجه آقای. بازرگانی در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • خدا نسل‌های گذشته. را بیامرزد. نسل. امروز. اوز این مطالب را در حد. افسانه می داند واصولا در اوز. دیگر. زرنگار. ومحمودیانی. وجود. ندارد که به آن فکر کنیم....
  اوزی از شیراز در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • ۵ کلاس ابتدایی انجا بودم عکسم هم تو عکسایی که فرستادی هست سال سوم دبستان معلممان هم آقای سیروسی بود خیلی مرد شریف و مهربونی بود خدا یارش باد...
  خالد خدیوی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • جالب بود و خاطره انگیز و مرا به ده‌ها سال پیش برد. با تشکر از بانیان این امر ارزشمند در ابتدا و اکنون...
  اوزی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • بسلامتی و در پناه ایزد منان پر خیر برکت باشد این عمل شایسته و ان شاءالله آینده سازان شهر زیبای اوز در این مدرسه پرورش پیدا کنند ، وارد جامعه بشوند برای شهری بهتر و موفق ت...
  محدث نادیان در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان