چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  10/ جولای/ 2023 - 5:43
  |   نظرات: بدون نظر
37 views

جلسه تیرماه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اوز

 

 

 

 

 

 

محمدرفیع راوند : جلسه با حضور فرماندار، اعضای شورای فرهنگ عمومی و مسئولان شهرستان اوز با موضوع بررسی ساماندهی فعالیت های شهرستان و برگزاری نشست با خانواده های جانبازان، ایثارگران و شهدای شهرستان در خصوص تدوین کتاب شهرستان در دفاع مقدس در تالار فرمانداری برگزار گردید.

فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز ۱۹ تیرماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: مناسبت های در تیرماه انجام شد که یکی از آنها جلسه اضطراری در خصوص مراسم تشییع و تدفین امام جمعه فقید که ریاست شورای فرهنگ عمومی را برعهده داشتند را داشتیم، جلسات مشورتی برای اجرای برنامه های روز قلم، رونمایی از کتاب، تقدیر از مفاخر و ساماندهی فعالیت ها در شهرستان داشته و داریم.

در ادامه : از موازی کاری بپرهیزیم، درخصوص فعالیت های فرهنگی ادارات و مراکز فرهنگی قبل از برگزاری باید مکاتبات اداری با اداره فرهنگ و ارشاد و یا نامه ای به شورای فرهنگ عمومی زده چون برخی از افراد کارت و یا صلاحیت فعالیت ندارند.

محمد محمدی فرماندار شهرستان اوز با اشاره به اقدامات انجام شده در شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: در خصوص تدوین کتاب شهرستان در دفاع مقدس، رشادت ها، برنامه ها و نشست های با زرمندگان، ایثارگران و جانبازان که تا به حال در جای ثبت و ضبط نشده است که مردم شهرستان اوز در دفاع مقدس نقش پررنگی داشته اند صورت گرفته و این کتاب باید یک کتاب مرجع و پژوهشی برای نسل آینده و نقش شهرستان اوز در دوران دفاع مقدس باشد.

فرماندار در ادامه گفت: طی مصوبه شورای فرهنگ عمومی در حوزه فرهنگی تمامی دستگاه های متولی برای برگزاری مراسمات فرهنگی باید مکاتبات خود را به کانال شورای فرهنگ عمومی ارائه دهند و موضوعات عمومی نیز با اداره ارشاد هماهنگ کنند، فضای مجازی کار ما را سخت کرده است، باید فرهنگ استفاده از آن هم داشته باشیم، در فضاهای مجازی بحث دستاوردها و مصوبات سفر استاندار چه شد و چرا مطرح نمی شود بود، برخی از موضوعات درسفر استاندار به شهرستان در جلسه سوال و پرسش شد که باید از استانداری رسما به فرمانداری ابلاغ می شد تا آن را مطرح می کردیم.

محمدی با اشاره به اینکه همواره در اجرای برنامه ها و اقدامات فرهنگی نیازمند همراهی مسئولان و اهمیت دادن به این موضوع می‌باشد که متولیان امر باید در راستای اهداف مهم فرهنگ تلاش جدی انجام دهند و در هفته عفاف و حجاب همه دستگاه حداقل دو نمونه بنر با موضوع عفاف و حجاب طراحی و در ورودی اداره خود نصب کنند. مسابقات فرهنگی و هنری در این مورد برگزار و نویسنده ای که در این مورد کتابی را نوشته اند دعوت کنند تا پر بار تر شود.

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • مطلب بسیار جالب و ارزنده ای است به راستی که غذا های سنتی ومحلی. پیوند دهند نسلها. و مردمان. یک خطه. میشوند...
  اوزی. از شیراز در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • کاش این کتاب ارزشمند دوباره چاپ بشه من الان جند سال هست دنبال نسخه ی کتاب هستم، ولی متاسفانه اصلا گیر نمیاد...
  در مطلب: کتاب تاریخ دلگشای اوز ، هدیه خاندان کرامتی به مردم اوز
 • با تشکر که یاد گذشته را در دلمان زنده کردید ولی بهتر بود کاملتر توضیح میدادین که به ازای هر بچه ی فوت شده فکر کنم دو تا کوزکی میدادن . در هر حال خوبه که سنتهای قدیم رو نس...
  در مطلب: کوزَکای بَراتی، کوزه ای با خاطراتی به شیرینی سال‌های کودکی
 • پاسخ به اوزی ساکن شیراز: “ اکثریت مطلق گویشوران این زبان، آن را زبان اچمی می‌نامند. “ بر پایه ای چه مدرکی ؟ در مورد زبان و یا گویش اوزی و زبان بیشتر مردم جنوب استان پارس...
  احمد ز اوزی در مطلب: با نویسندگان اوز (۲) – عبدالله خضری