چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  8/ آگوست/ 2023 - 8:06
  |   نظرات: بدون نظر
73 views

نشست اعضای شورای اسلامی شهر اوز با مدیران رسانه به مناسبت هفته خبرنگار

 

 

 

 

 

 

زینت راوند: ۱۷ مرداد که روز خبرنگار نام گذاری شده، در ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه ۲۲ مرداد، رئیس و دیگر اعضای شورای شهر اوز میزبان نمایندگان رسانه ها در دفتر شورا بودند.

فریدون نامی  که هفته گذشته پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه به عنوان رئیس سال سوم شورای شهر اوز انتخاب شد، با تبریک هفته خبرنگار گفت: هر شغلی از جمله خبرنگاری منتقد و معترض دارد. سعی ما بر این است ارتباط بیشتری با رسانه داشته باشیم و اطلاع رسانی ها بهتر انجام گیرد.
در ادامه نشست، نمایندگان رسانه ها مواردی را مطرح کنند که بخشی از آن ها به شرح زیر است:
شریف بازرگانی از پایگاه خبری موزه اوز و نائب رئیس خانه مطبوعات: امیدواریم ارتباط شورا با رسانه ها تداوم و مستحکم تر باشد تا عملکرد شورا و دیدگاه های مردم منعکس کنیم. این موضوع را به فال نیک می گیرم. خانه مطبوعات پس از انتشار نظر اعضای شورا برای تغییر شهردار، نامه ای برای برگزاری نشست با شورا در این باره ارسال کرد اما جوابی ازسوی شورا داده نشد. شورا و شهردار از نیروهای بومی هستند و حفظ حرمت همه واجب است.
بازرگانی افزود: از امروز سعی شود تلاش همه جانبه برای پیشرفت شهر آغاز شود و رسانه ها دست دوستی به شورا می دهند اما وحدت درونی شورا بسیار مهم تر است و مردم هم منصف و قدردان هستند.

عبدالعزیز خضری از پیام دانش و دبیر هیئت مدیره خانه مطبوعات: انتخابات دور سوم از جمله انتخاب آقای نامی دانش آموخته دانشگاه آزاد را تبریک می گویم. آرزو داریم شورا به انسجام و وحدت برسد و باید راه های مختلف آزموده شود تا شهر اوز از عقب ماندگی خارج شود و پیش نیاز آن دوری از ملاحظه کاری است. کاش همه اعضای شورا حضور داشتند تا به انسجام بیشتری برسیم. از سال ۱۳۳۵ شهرداری داشتیم اما اکنون برای برخی موارد از جمله پارکینگ مشکل داریم.

ابراهیم احمدی از اوز امروز و مسئول آموزش خانه مطبوعات: رسانه های شهرستان اوز علیرغم فشارهای مالی برای تامین هزینه ها و مایه گذاری از وقت خود نتوانسته اند رضایت مخاطبان حتی رضایت خود را فراهم کنند و ضرورت دارد رویه های خود را تغییر دهند. رسانه ها آمادگی دارند عملکرد شورا را از یک سو و دیدگاه ها و مطالبات شهروندان از شورا را انعکاس دهند اما لازم است این ارتباط بهتر از پیش به وجود آمده و محکم تر شود. وی افزود: رسانه های مجوز دار شناسنامه و مدیر مسئول دارند که در قبال مطالب پاسخگو هستند اما باید تلاش کنیم فضا برای انعکاس دیدگاه های مختلف فراهم گردد. وی خواستار آن شد شرایط برای حضور اصحاب رسانه در جلسات شورا اعلام شود. 

مسعود باقرزاده از اوزخبر: پیشنهاد می دهم جلسات مرتب با اصحاب رسانه ماهانه یا فصلی برگزار شود. مردم وقتی درجریان امری قرار بگیرند بیشتر همکاری می کنند. جلسات پرسش و پاسخ با مردم هم بسیار موثر است.
شهروندان وضعیت شهر خود را با شهرهای همجوار مقایسه می کنند. بودجه های شهرداری هم شاخص خوبی برای مقایسه است و اکنون بودجه های شهرداری اوز از شهرهای همجوار به مراتب کمتر است درصورتی که سابقه شهرداری اوز از گراش و خنج بیشتر است. به عنوان کارمند شهرداری اگر مسئولیت بدهند آمادگی همکاری دارم. 

حمیرا نامدار از پسین اوز: شورای شهر صدای مردم هستند. مشکل بی آبی و کم آبی یکی از مشکلات است و ضرورت دارد شورا پیگیری نماید. در کامنت ها از مسئولین گلایه دارند اما پاسخی داده نمی شود. 

پس از سخنان نمایندگان رسانه ها، اعضای شورا نیز مواردی را مطرح کردند:
فریبا برازنده نائب رئیس شورای شهر: هفته خبرنگار را تبریک می گویم. می پذیرم که پاسخ نامه ها باید داده شود. در فضای مجازی عده ای خاص هستند که شورا و شهرداری را تخریب می کنند. انتقاد باید سازنده باشد و موجب پیشرفت شود. برخی موارد تخصصی است و باید در شوراهای تخصصی بررسی شود اما بعضی انتظار دارند شورا اقدام کند. برای پیگیری امور شهر بسیاری از سفرها انجام شد و هزینه ها شخصی پرداخت شد تا به نتیجه برسیم. 

سارا وحدانی سخنگوی شورای شهر: امیدوارم تعامل ها روزبه روز بیشتر شود. خبرنگاری هنر بسیار مهم و بار اجتماعی است. یک رسانه باید آینه افکار عمومی باشد و حساسیت مسئولین را برانگیزد. در دنیای امروز جنگ رسانه ای وجود دارد و رسالت یک رسانه آن است که صادقانه و شجاعانه به اطلاع مردم برساند و در کنار مشکلات دستاوردها هم اطلاع رسانی شود. از مشکلات جامعه خبرنگاری اطلاع داریم و چیزی که خبرنگار را مشتاق می کند، عشق خبرنگار است.
فریدون نامی رئیس شورا در پایان گفت: گروه های مجازی بی ارتباط با رسانه نیستند و بعضا در گروه ها ادبیات مناسبی به کار برده نمی شود و اگر فرد مرتبط با رسانه باشد به عنوان دیدگاه رسانه محسوب می شود.انتظار داریم رسانه آن قدر قوی باشد که گروه ها میدان دار نشوند.

نامی افزود: انتقادها و پیشنهادات به صحن شورا می آید اما ممکن است نتیحه خوبی گرفته نشود. تنوع و‌تعدد آرا در انتخابات هیئت رئیسه دلیلی بر اختلاف در شورا نیست.
بودجه سال اول شورای ششم در شهرداری اوز ۲۴ میلیارد تومان بود و ۲۸ میلیارد تومان محقق شده است. بودجه سال جاری شهرداری ۳۸ میلیارد تومان در نظرگرفته شود. ما باید در اوز برای سرمایه گذاری تشویق کنیم.برای پارک نوروز آقای حلاجی قول ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داده است که همکاری شده و حمایت خواهند شد. رئیس شورا گفت: رسانه ها با هماهنگی قبلی می توانند در جلسات علنی شورا شرکت کنند. 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • مطلب بسیار جالب و ارزنده ای است به راستی که غذا های سنتی ومحلی. پیوند دهند نسلها. و مردمان. یک خطه. میشوند...
  اوزی. از شیراز در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • کاش این کتاب ارزشمند دوباره چاپ بشه من الان جند سال هست دنبال نسخه ی کتاب هستم، ولی متاسفانه اصلا گیر نمیاد...
  در مطلب: کتاب تاریخ دلگشای اوز ، هدیه خاندان کرامتی به مردم اوز
 • با تشکر که یاد گذشته را در دلمان زنده کردید ولی بهتر بود کاملتر توضیح میدادین که به ازای هر بچه ی فوت شده فکر کنم دو تا کوزکی میدادن . در هر حال خوبه که سنتهای قدیم رو نس...
  در مطلب: کوزَکای بَراتی، کوزه ای با خاطراتی به شیرینی سال‌های کودکی
 • پاسخ به اوزی ساکن شیراز: “ اکثریت مطلق گویشوران این زبان، آن را زبان اچمی می‌نامند. “ بر پایه ای چه مدرکی ؟ در مورد زبان و یا گویش اوزی و زبان بیشتر مردم جنوب استان پارس...
  احمد ز اوزی در مطلب: با نویسندگان اوز (۲) – عبدالله خضری