سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
 |  8/ آگوست/ 2023 - 8:06
  |   نظرات: بدون نظر
25 views

نشست اعضای شورای اسلامی شهر اوز با مدیران رسانه به مناسبت هفته خبرنگار

 

 

 

 

 

 

زینت راوند: ۱۷ مرداد که روز خبرنگار نام گذاری شده، در ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه ۲۲ مرداد، رئیس و دیگر اعضای شورای شهر اوز میزبان نمایندگان رسانه ها در دفتر شورا بودند.

فریدون نامی  که هفته گذشته پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه به عنوان رئیس سال سوم شورای شهر اوز انتخاب شد، با تبریک هفته خبرنگار گفت: هر شغلی از جمله خبرنگاری منتقد و معترض دارد. سعی ما بر این است ارتباط بیشتری با رسانه داشته باشیم و اطلاع رسانی ها بهتر انجام گیرد.
در ادامه نشست، نمایندگان رسانه ها مواردی را مطرح کنند که بخشی از آن ها به شرح زیر است:
شریف بازرگانی از پایگاه خبری موزه اوز و نائب رئیس خانه مطبوعات: امیدواریم ارتباط شورا با رسانه ها تداوم و مستحکم تر باشد تا عملکرد شورا و دیدگاه های مردم منعکس کنیم. این موضوع را به فال نیک می گیرم. خانه مطبوعات پس از انتشار نظر اعضای شورا برای تغییر شهردار، نامه ای برای برگزاری نشست با شورا در این باره ارسال کرد اما جوابی ازسوی شورا داده نشد. شورا و شهردار از نیروهای بومی هستند و حفظ حرمت همه واجب است.
بازرگانی افزود: از امروز سعی شود تلاش همه جانبه برای پیشرفت شهر آغاز شود و رسانه ها دست دوستی به شورا می دهند اما وحدت درونی شورا بسیار مهم تر است و مردم هم منصف و قدردان هستند.

عبدالعزیز خضری از پیام دانش و دبیر هیئت مدیره خانه مطبوعات: انتخابات دور سوم از جمله انتخاب آقای نامی دانش آموخته دانشگاه آزاد را تبریک می گویم. آرزو داریم شورا به انسجام و وحدت برسد و باید راه های مختلف آزموده شود تا شهر اوز از عقب ماندگی خارج شود و پیش نیاز آن دوری از ملاحظه کاری است. کاش همه اعضای شورا حضور داشتند تا به انسجام بیشتری برسیم. از سال ۱۳۳۵ شهرداری داشتیم اما اکنون برای برخی موارد از جمله پارکینگ مشکل داریم.

ابراهیم احمدی از اوز امروز و مسئول آموزش خانه مطبوعات: رسانه های شهرستان اوز علیرغم فشارهای مالی برای تامین هزینه ها و مایه گذاری از وقت خود نتوانسته اند رضایت مخاطبان حتی رضایت خود را فراهم کنند و ضرورت دارد رویه های خود را تغییر دهند. رسانه ها آمادگی دارند عملکرد شورا را از یک سو و دیدگاه ها و مطالبات شهروندان از شورا را انعکاس دهند اما لازم است این ارتباط بهتر از پیش به وجود آمده و محکم تر شود. وی افزود: رسانه های مجوز دار شناسنامه و مدیر مسئول دارند که در قبال مطالب پاسخگو هستند اما باید تلاش کنیم فضا برای انعکاس دیدگاه های مختلف فراهم گردد. وی خواستار آن شد شرایط برای حضور اصحاب رسانه در جلسات شورا اعلام شود. 

مسعود باقرزاده از اوزخبر: پیشنهاد می دهم جلسات مرتب با اصحاب رسانه ماهانه یا فصلی برگزار شود. مردم وقتی درجریان امری قرار بگیرند بیشتر همکاری می کنند. جلسات پرسش و پاسخ با مردم هم بسیار موثر است.
شهروندان وضعیت شهر خود را با شهرهای همجوار مقایسه می کنند. بودجه های شهرداری هم شاخص خوبی برای مقایسه است و اکنون بودجه های شهرداری اوز از شهرهای همجوار به مراتب کمتر است درصورتی که سابقه شهرداری اوز از گراش و خنج بیشتر است. به عنوان کارمند شهرداری اگر مسئولیت بدهند آمادگی همکاری دارم. 

حمیرا نامدار از پسین اوز: شورای شهر صدای مردم هستند. مشکل بی آبی و کم آبی یکی از مشکلات است و ضرورت دارد شورا پیگیری نماید. در کامنت ها از مسئولین گلایه دارند اما پاسخی داده نمی شود. 

پس از سخنان نمایندگان رسانه ها، اعضای شورا نیز مواردی را مطرح کردند:
فریبا برازنده نائب رئیس شورای شهر: هفته خبرنگار را تبریک می گویم. می پذیرم که پاسخ نامه ها باید داده شود. در فضای مجازی عده ای خاص هستند که شورا و شهرداری را تخریب می کنند. انتقاد باید سازنده باشد و موجب پیشرفت شود. برخی موارد تخصصی است و باید در شوراهای تخصصی بررسی شود اما بعضی انتظار دارند شورا اقدام کند. برای پیگیری امور شهر بسیاری از سفرها انجام شد و هزینه ها شخصی پرداخت شد تا به نتیجه برسیم. 

سارا وحدانی سخنگوی شورای شهر: امیدوارم تعامل ها روزبه روز بیشتر شود. خبرنگاری هنر بسیار مهم و بار اجتماعی است. یک رسانه باید آینه افکار عمومی باشد و حساسیت مسئولین را برانگیزد. در دنیای امروز جنگ رسانه ای وجود دارد و رسالت یک رسانه آن است که صادقانه و شجاعانه به اطلاع مردم برساند و در کنار مشکلات دستاوردها هم اطلاع رسانی شود. از مشکلات جامعه خبرنگاری اطلاع داریم و چیزی که خبرنگار را مشتاق می کند، عشق خبرنگار است.
فریدون نامی رئیس شورا در پایان گفت: گروه های مجازی بی ارتباط با رسانه نیستند و بعضا در گروه ها ادبیات مناسبی به کار برده نمی شود و اگر فرد مرتبط با رسانه باشد به عنوان دیدگاه رسانه محسوب می شود.انتظار داریم رسانه آن قدر قوی باشد که گروه ها میدان دار نشوند.

نامی افزود: انتقادها و پیشنهادات به صحن شورا می آید اما ممکن است نتیحه خوبی گرفته نشود. تنوع و‌تعدد آرا در انتخابات هیئت رئیسه دلیلی بر اختلاف در شورا نیست.
بودجه سال اول شورای ششم در شهرداری اوز ۲۴ میلیارد تومان بود و ۲۸ میلیارد تومان محقق شده است. بودجه سال جاری شهرداری ۳۸ میلیارد تومان در نظرگرفته شود. ما باید در اوز برای سرمایه گذاری تشویق کنیم.برای پارک نوروز آقای حلاجی قول ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داده است که همکاری شده و حمایت خواهند شد. رئیس شورا گفت: رسانه ها با هماهنگی قبلی می توانند در جلسات علنی شورا شرکت کنند. 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • Az amal nik Saif allah besyar masroor shodam. Agar zende hastan khodavand omr bishtari arzani darad va agar be leqaye haqq payvasreh-and jannat makan bashand. Dar kar nik...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • چه قلم و تفسیر زیبایی...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • امارات خانه ی دوم ما مغتربین هستش ، خدا عمر با عزت به همه حاکمان و بانیان این کشور بدهد...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • ممنون که یاداوری کردین کجا زندگی میکنید!!!...
  فاطمه در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • خانم محترم اگر شما به کشور غریبه ها مینازی ما به کشورو وطنمان ایران وشههر مان اوز مینازیم...
  فرهنگّی در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • janab mohandes Sharif Bazarga hamshahri motaram va mokarrar Az daraj aks Mohammad Seddiq besyar momnoonam. Mara be yaade 7-8 salegiam andakhtid ke oo ra dahal tawit navis...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • آقای بازرگانی شما بیشتر به مسایل خیلی قدیم. واغلب. در باره تجارقدیمی اوزکه در حدود ۵۰ تا۱۰۰ سال قبل زندگی. می‌کرده اند می پردازید. نوعی. بزرگ. نمایی واشرافیت گذشتگان. را...
  قابل توجه آقای. بازرگانی در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • خدا نسل‌های گذشته. را بیامرزد. نسل. امروز. اوز این مطالب را در حد. افسانه می داند واصولا در اوز. دیگر. زرنگار. ومحمودیانی. وجود. ندارد که به آن فکر کنیم....
  اوزی از شیراز در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • ۵ کلاس ابتدایی انجا بودم عکسم هم تو عکسایی که فرستادی هست سال سوم دبستان معلممان هم آقای سیروسی بود خیلی مرد شریف و مهربونی بود خدا یارش باد...
  خالد خدیوی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • جالب بود و خاطره انگیز و مرا به ده‌ها سال پیش برد. با تشکر از بانیان این امر ارزشمند در ابتدا و اکنون...
  اوزی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان