سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
سرویس:
 |  1/ جولای/ 2023 - 7:35
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای دیدار اعضای کمیته صنایع دستی موزه مردم شناسی اوز با سرپرست میراث فرهنگی اوز بسته هستند
5 views

دیدار اعضای کمیته صنایع دستی موزه مردم شناسی اوز با سرپرست میراث فرهنگی اوز

 

فاطمه رضایی

یکشنبه ۴ تیرماه ١۴٠٢ اعضای کمیته صنایع دستی موزه مردم شناسی اوز با محمود سعید آبادی
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان اوز دیدار کردند.

در این دیدار که مسئولین موزه عروسکها اوز نیز حضور داشتند، با هدف آشنایی و عرض تبریک به مناسبت انتصاب و شروع به کار مسئول جدید میراث فرهنگی اوز صورت گرفته بود.

ابتدا شریف بازرگانی مسئول و مؤسس موزه مردم شناسی اوز ضمن تبریک به سعید آبادی سرپرست جدید میراث فرهنگی اوز، حمایت خود و اعضا و یاران موزه از وی را اعلام نموده و افزود ان شاالله با همکاری طرفین شاهد اتفاقات خوبی در زمینه میراث به جا مانده از گذشتگان خواهیم بود.

سعید آبادی ضمن خیر مقدم و قدردانی از این دیدار، بیان داشت تمام تلاش خود را برای هر چه بهتر انجام دادن وظایف خود در حوزه میراث فرهنگی اوز با همکاری دوستان و فعالان این حوزه به کار خواهد برد.

در ادامه این دیدار،
فاطمه رضایی مسئول کمیته صنایع دستی موزه مردم شناسی اوز، به موضوعات ثبت آثار ناملموس، کارگاه های آموزشی صنایع دستی، آزمون صنایع دستی، بیمه هنرمندان و گرفتن تسهیلات برای هنرمندان و … پرداخت.

‌فوزیه براهیمی‌ مدیر داخلی موزه مردم شناسی اوز، ضمن برشمردن مشکلات گرفتن تسهیلات بانکی و اینکه برای گرفتن این تسهیلات، متقاضیان باید به لار مراجعه کنند، خواستار پیگیری شده تا یکی از بانک های اوز عهده دار پرداخت وام هنرمندان و متقاضیان باشد.

فوزیه خضری مسئول موزه عروسک های اوز نیز، ضمن تبریک، با معرفی موزه عروسکها و تلاشی که در این راستا صورت گرفته است، افزود که از طرف میراث فرهنگی، برای موزه های خصوصی آیا تسهیلاتی وجود دارد یا خیر؟ وی در ادامه افزود که برای تبلیغات و اطلاع رسانی برنامه ها، نیاز به بورد مختص به برنامه های فرهنگی می باشد که در میدان اصلی شهر نصب شده تا همشهریان از برنامه ها فرهنگی شهر، با اطلاع شوند که متاسفانه مسئولین شهری همکاری لازم را انجام نمی دهند.

در ادامه این دیدار، بازرگانی به آثار تاریخی اوز و اینکه بعضی از آنها در شرف نابودی و تخریب هستند اشاره کرده و درخواست پیگیری نمود.

سعید آبادی با قبول مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، قول همکاری داد که تا آنجایی که در وظایف این نهاد می باشد تمام تلاش خود را انجام داده و پیگیر رفع مشکلات این حوزه خواهد بود و افزود که در این راستا نیاز به همراهی و همفکری تمام فعالین می باشد که ما را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری کنند.

در این دیدارعلاوه بر افراد فوق الذکر طیبه جباری، قدریه بخشی زاده، فتحیه فتحی و زهرا پورخسرو هم حضور داشتند. این دیدار که ساعت ١٠ صبح شروع شد ساعت ١١:٣٠ به پایان رسید.

آخرین نظرات
 • Az amal nik Saif allah besyar masroor shodam. Agar zende hastan khodavand omr bishtari arzani darad va agar be leqaye haqq payvasreh-and jannat makan bashand. Dar kar nik...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • چه قلم و تفسیر زیبایی...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • امارات خانه ی دوم ما مغتربین هستش ، خدا عمر با عزت به همه حاکمان و بانیان این کشور بدهد...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • ممنون که یاداوری کردین کجا زندگی میکنید!!!...
  فاطمه در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • خانم محترم اگر شما به کشور غریبه ها مینازی ما به کشورو وطنمان ایران وشههر مان اوز مینازیم...
  فرهنگّی در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • janab mohandes Sharif Bazarga hamshahri motaram va mokarrar Az daraj aks Mohammad Seddiq besyar momnoonam. Mara be yaade 7-8 salegiam andakhtid ke oo ra dahal tawit navis...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • آقای بازرگانی شما بیشتر به مسایل خیلی قدیم. واغلب. در باره تجارقدیمی اوزکه در حدود ۵۰ تا۱۰۰ سال قبل زندگی. می‌کرده اند می پردازید. نوعی. بزرگ. نمایی واشرافیت گذشتگان. را...
  قابل توجه آقای. بازرگانی در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • خدا نسل‌های گذشته. را بیامرزد. نسل. امروز. اوز این مطالب را در حد. افسانه می داند واصولا در اوز. دیگر. زرنگار. ومحمودیانی. وجود. ندارد که به آن فکر کنیم....
  اوزی از شیراز در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • ۵ کلاس ابتدایی انجا بودم عکسم هم تو عکسایی که فرستادی هست سال سوم دبستان معلممان هم آقای سیروسی بود خیلی مرد شریف و مهربونی بود خدا یارش باد...
  خالد خدیوی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • جالب بود و خاطره انگیز و مرا به ده‌ها سال پیش برد. با تشکر از بانیان این امر ارزشمند در ابتدا و اکنون...
  اوزی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان