یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  3/ آوریل/ 2022 - 1:04
  |   نظرات: بدون نظر
363 views

سال ۱۴۰۱ کدورت‌ها و دلخوری‌ها را کنار بگذاریم

 

 

 

 

 

 

 سال ۱۴۰۱ کدورت‌ها و دلخوری‌ها را کنار بگذاریم

 فریدون نامی رئیس شورای اسلامی شهر اوز: شایسته است در آغاز سال ۱۴۰۱ عزم را جزم کنیم تا رفتارهایمان را عوض کنیم و تحولی واقعی در خودمان ایجاد کنیم تا بتوانیم اوز را آنگونه که شایسته آن و مردم نجیب و خوبش هست بسازیم، کدورت‌ها و دلخوری‌ها را کنار بگذاریم.

سال ۱۴۰۱ را در شرایطی آغاز می‌کنیم که سال های گذشته را با بحران‌های متعدد و نگران‌کننده پشت سر گذاشتیم که نتیجه آن ایجاد شکاف بین مردم با مردم و در کل موجب ایجاد شکاف‌های اجتماعی و سیاسی در شهر شد.

ما از جمله کسانی هستیم که به دلیل تمایلات و گرایشات اجتماعی، نیاز مبرم به همگرایی و همبستگی با یکدیگر داریم، برای توسعه و پیشرفت شهرمان، ایجاد امید در نسل جوان، ایجاد وحدت و همدلی در شهر، فراهم شدن فرصت‌های پیشرفت، بیش از هر چیز به همگرایی و یک دلی نیاز داریم که نتیجه آن ایجاد ثبات است.

رفتار همگرایانه زمانی اتفاق می‌افتد که افراد باور کنند با همگرایی است که موفقیت به نفع همه و ناکامی نیز به ضرر همگان خواهد بود.

برای ایجاد همگرایی که تاثیر به سزایی بر آرامش و سلامت عمومی خواهد داشت لازم است همه برای رسیدن به این هدف بزرگ تلاش نماییم. صنوف، گروه‌ها و انجمن‌های مردم نهاد و خواسته‌های آن‌ها را ببینیم تا همه احساس کنند که شهر متعلق به آنهاست و برای پیشرفت و سربلندی آن نقش آفرینی کنند.

دلسوز شهرمان باشیم نه به دنبال اهداف، مطامع و منافع خود. بیاییم در ابتدای سال نو طرحی نو دراندازیم و با هم‌دلی و همیاری شهرمان را به سوی ترقی و آبادانی به پیش ببریم؛ بحران‌های گذشته را آسیب شناسی کنیم و از آسیب دیده‌ها عذر خواهی و دلجویی کنیم؛ تند روی‌های مخرب و ویرانگر را کنار بگذاریم، ظرفیت‌هایمان را بالا ببریم، پرده دری و آبروریزی نکنیم، شخصیت‌های مورد توجه مردم را تکریم کنیم، در اداره شهر از همه توان و سلیقه‌ها بهره بگیریم؛ برای نیروهای مردمی و فعالین اجتماعی شایسته و فداکار خود ارزش و احترام قائل باشیم . با همراهی نیرو‌های متعهد و دلسوز تلاش نماییم تا در راستای همگرایی و همبستگی قدم برداریم و در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی فعالیت نماییم.
فرصت را مغتنم می‌شمارم از تمامی صاحب نظران، دانشگاهیان، نمایندگان اصناف و … صرف نظر از گرایش‌ها و جناح‌بندی‌ها دعوت می نمایم تا نظرات خود را مطرح نمایند .
از رسانه های فعال شهر خواهشمندم منعکس‌کننده دیدگاه های مختلف مردم باشند.
بهار سمبل امید، پایان کدورت ها، آغاز فعالیت‌ها، نوآوری و زندگی است و در واقع نیکو بودن هر سال از بهار آن پیداست، از این فرصت استفاده کنیم و موفقیت‌های بزرگ و جدیدی را برای مردم عزیزمان رقم بزنیم.

امیدوارم سال ۱۴۰۱ که ماه اول آن مقارن با ماه رمضان، ماه خدا و معنویت می‌باشد نویدبخش سالی سرشار از موفقیت و پیروزی‌های بزرگ برای اوز باشد. 

 

 بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم
 فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • درود بر شما تقدیر و یاد کردن از خدمات بشردوستانه باعث تشویق و دلگرمی بیشتر داوطلبان خواهد شد. هر چند که داوطلبان هلال احمر اهداف و اصول هلال احمر را با جان و دل خود یکی ک...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • سلام اجرکم عند الله به نیت لله خدمت به خلق الله مساوی است با اجر بی نهایت ان شاء الله...
  Mar در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • هلال احمر تو همه برنامه ها پایه ثابته. بدون هیچ چشم‌داشتی ولی متاسفانه......
  ابطهی در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • با سلام در رابطه با روز هلال احمر، بنده نجاتگر هستم و ما داوطلبان هلال احمر شهرستان اوز هیچ موقع به یاد نداریم که توسط هیچ اداره ای روزمون رو برامون جشن و یا تبریک بگویند...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی