سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
 |  8/ سپتامبر/ 2022 - 4:33
  |   نظرات: يك نظر
659 views

بازدید سید حسین حقایقی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس از موزه مردم شناسی، خانه مطبوعات و خانه فرهنگ اوز

 

 

 

بازدید سید حسین حقایقی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس از موزه مردم شناسی، خانه مطبوعات و خانه فرهنگ اوز

 

فاطمه رضایی : سید حسین حقایقی، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس از مجموعه فرهنگی موزه مردم شناسی ، خانه مطبوعات اوز، خانه فرهنگ و دبیرخانه پایتخت کتاب اوز بازدید کرد.

 

در این بازدید که چهارشنبه ١۶ شهریور ماه ١۴٠١ انجام شد با همراهی سینا آقایاری معاون فرماندار، انسیه گلابی بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین شهر و شهرستان و‌ اصحاب رسانه صورت گرفت.

ابتدا احمد خضری به معرفی حضار پرداخته و سپس در رابطه با فرهنگ و فرهنگی بودن شهر اوز از زمانهای خیلی دور پرداخت و بیان داشت: خیرین اوز که بیشتر سالهای عمر خود را در غربت و اکثرا در کشورهای حوزه خلیج فارس سپری کرده اند، نسبت به زادگاه خود علاقمند بوده و از دسترنج سالها زحمت و تلاش خود به شهر سرازیر می کردند که امروزه شاهد بیشترین اماکن فرهنگی و آموزشی و بهداشتی و….شهر که توسط این عزیزان ساخته شده است هستیم، پس می طلبد تا دولت و مسئولین استانی نیز در کنار خیرین عزیز قرار گرفته و از مطالبات فرهنگی و اجتماعی و عمرانی مردم نیز حمایت کنند.

 

در ادامه به بازدید از موزه، نگار خانه و خانه مطبوعات پرداخته و توسط فروغ هاشمى، فاطمه رضایى و احمد خضرى توضیحات لازم درباره موزه اوز، عمارت تاریخى سوداگر و اشیاء و لوازم اهدایی مردم داده شد.

 

سید حسین حقایقى مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از همت و سخاوت و کار با ارزشی که مردم اوز برای شهر خود انجام داده اند ابراز خرسندی کرده و بر آنها درود فرستاد و از اینکه در اوز از مجموعه موزه اوز بازدید داشته و با عده ای از افراد فعال و پویای شهر آشنا شده است، ابراز خوشحالی کرد و قول همکاری و حمایت این اداره را به اوز داد.

 

وى گفت با شناختی که از شهرستان اوز داشتم امروز با بازدید از موزه و خانه مطبوعات شناخت من نسبت به این شهرستان افزایش یافت.

 

حقایقی اقدام مردم و یاران موزه در تاسیس موزه مردم شناسی و اقدام اصحاب رسانه در تاسیس خانه مطبوعات و رسانه را نشانه فرهنگ والای مردم دانست و گفت: حفظ هویت و روح فرهنگی یک جامعه در گرو و اهمیت دادن به آثار برجای مانده از گذشتگان است.

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری افزود حفظ میراث فرهنگی پشتوانه حیات فرهنگی است و شما مردم اوز بویژه دست اندرکاران تاسیس موزه مردم شناسى و خانه مطبوعات در این راه پشگام بوده اید و بر فرهنگی بودن شهرستان اوز در استان فارس مهر تایید زده اید.

 

فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اوز، فاطمه اسدی رئیس بهزیستی، فوزیه زارع مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان، فریبا برازنده و سارا وحدانی رئیس و اعضای شورای شهر، عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، احمد خضری مسئول خانه مطبوعات اوز، فاطمه رضایی عضو هیئت امناى موزه مردم شناسى، سید مرتضى هاشمى رئیس خانه فرهنگ، فاطمه کمال نژاد خبرنگار و فعال اجتماعی، کلثوم شمسی یار موزه، سنا ملاحت، عبدالرحیم نوروزی، مریم سمیعی و حمیرا نامدار و عبدالرحمن صالح از اصحاب رسانه در این برنامه حضور داشتند.

 

پس از بازدید از موزه اوز، کلیه حضار از خانه فرهنگ و دبیرخانه اوز پایتخت کتاب بازدید نمودند و در آنجا ساسان پیرزاد در مورد فعالیت این مجموعه توضیحات لازم را ارائه نمود.

 

این بازدید که با صرف چای و کلوچه ساعت ۸:۳۰دقیقه صبح شروع شده بود ساعت ۱۱ به پایان رسید.

 

عکاس: عبدالرحیم نوروزى 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “بازدید سید حسین حقایقی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس از موزه مردم شناسی، خانه مطبوعات و خانه فرهنگ اوز”

 1. حکایت اداره میراث فرهنگی. اوز گفت:

  خیلی لازم بود که درباره اینکه اداره میراث فرهنگی و گردشگری اوز قریب یکسال است نه سرپرستی دارد و نه هیچگونه فعالیت. با مدیرکل صحبت میشد ومیگفتید که. این اداره تنها یک تابلو. دارد. شاید فکری به حال این اداره میشد

آخرین نظرات
 • Az amal nik Saif allah besyar masroor shodam. Agar zende hastan khodavand omr bishtari arzani darad va agar be leqaye haqq payvasreh-and jannat makan bashand. Dar kar nik...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • چه قلم و تفسیر زیبایی...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • امارات خانه ی دوم ما مغتربین هستش ، خدا عمر با عزت به همه حاکمان و بانیان این کشور بدهد...
  در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • ممنون که یاداوری کردین کجا زندگی میکنید!!!...
  فاطمه در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • خانم محترم اگر شما به کشور غریبه ها مینازی ما به کشورو وطنمان ایران وشههر مان اوز مینازیم...
  فرهنگّی در مطلب: دبی شهر رویاها، دبی شهر آرزوها
 • janab mohandes Sharif Bazarga hamshahri motaram va mokarrar Az daraj aks Mohammad Seddiq besyar momnoonam. Mara be yaade 7-8 salegiam andakhtid ke oo ra dahal tawit navis...
  Dr. Mahmoodian در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • آقای بازرگانی شما بیشتر به مسایل خیلی قدیم. واغلب. در باره تجارقدیمی اوزکه در حدود ۵۰ تا۱۰۰ سال قبل زندگی. می‌کرده اند می پردازید. نوعی. بزرگ. نمایی واشرافیت گذشتگان. را...
  قابل توجه آقای. بازرگانی در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • خدا نسل‌های گذشته. را بیامرزد. نسل. امروز. اوز این مطالب را در حد. افسانه می داند واصولا در اوز. دیگر. زرنگار. ومحمودیانی. وجود. ندارد که به آن فکر کنیم....
  اوزی از شیراز در مطلب: روایاتی تاریخی در مورد اوز، به قلم‌ سعید محمودیان
 • ۵ کلاس ابتدایی انجا بودم عکسم هم تو عکسایی که فرستادی هست سال سوم دبستان معلممان هم آقای سیروسی بود خیلی مرد شریف و مهربونی بود خدا یارش باد...
  خالد خدیوی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان
 • جالب بود و خاطره انگیز و مرا به ده‌ها سال پیش برد. با تشکر از بانیان این امر ارزشمند در ابتدا و اکنون...
  اوزی در مطلب: افتتاح دبستان سیف‌الله بازرگانی و سالن اجتماعات صالحه سیفایی و تصاویر قدیمی دانش آموزان این دبستان