جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
 |  15/ ژانویه/ 2024 - 4:01
  |   نظرات: ۳ نظر
573 views

پیام شیخ عبدالقادر فقیهی به مردم و شورای اسلامی شهر اوز

 

 

 

بیانیه دعوت به اتحاد و یکدلی

 

درود و سلام و تحیت و صلوات ایزدی بر ذات معظم و روح مقدس مصطفی و اصحاب و اتباع و یاران و اشیاع او باد
إِنَّ اللَّهَ وَ مَلَائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَی النَّبِیِّ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیمًا

اندیشه وتلاش خدمت گزاران صدیق ایران اسلامی و بویژه مسئولین شهرستان اوز،فرماندار ومعاونت محترم،علمای عظام وعلی الخصوص امام جمعه محترم،کلیه مسئولین سیاسی وانتظامی وامنیتی،مدیران ادارات ودستگاههای اجرائی ونهادهای علمی ودانشگاهی باعث مباهات است.
آزمون بزرگی پیش روی شورای اسلامی شهر واعضای محترم ومحترمه آن قرار دارد که با یکدلی وصمیمیت نسبت به انتخاب شهردار شایسته وتوانا وآشنا به شهر اوز اقدام فرمائید.
بر خود واجب دانستم چند نکته از باب یادآوری پس از سفر اخیر به اوز و دیدن آن همه سرمایه انسانی واجتماعی به کمک مسئولان دولتی و یاری خیرین در سطح شهرستان ومنطقه فراهم گردیده است،خدمت فعالین وعلی الخصوص شوراهای محترم شهر اوز وشهرستان اوز عرض نمایم :
قطعاً ویقیناً مهندس مسعود کراماتی فرزندشریف ودرستکار این شهر در حدتوان ومیزان بودجه ای که در اختیار داشتنددر راه سازندگی وامور فرهنگی شهر آبا واجدادی خویش تلاش نموده،ودرپیشبرد اهداف زحمات زیادی متحمل گردیدند.
برای نمونه وبا توجه به علاقه ایشان در بالا بردن سطح دانش عمومی وافتخارات آفرینی برای شهر وهمشهریان خودآنچه در توان داشتند برای رونق مطالعه وکتابخوانی که مرجع دانایی است وبه دست آوردن عنوان پایتختی کتاب به کار بردند،همچنین چند سال پی در پی عناوین ارزشمندی در این حوزه مهم وافتخارآفرین را برای شهرمان بدست آمده که نشان از عمق دانایی واندیشه والای ایشان وشایسته تحسین وقدردانی است.
بهر حال ایشان پس از چندی به میل خود ترجیح دادند که این مسند مهم را به جوان ترها بسپارند واین امر با اعطای استعفانامه به نهاد شورای اسلامی شهر وموافقت آن نهاد صورت پذیرفت،سلامتی وسعادت ایشان را از درگاه احدیت آرزومندیم.

شورای اسلامی شهر اوز با حضور پنج نفر عضو وبنا به وظیفه ذاتی خویش حق انتخاب شهردار را به نمایندگی مردم شریف شهرستان اوز دارد و موظف به اطلاع رسانی ومشارکت جوئی برای این انتخاب مهم است تا فردی مسئولیت پذیر بر این مسند قرار گیرد، قطعاً هیچ کس بی عیب نیست ودر تمام ادوار شهرداران از نقاط ضعف وقوت برخوردار بوده اند ویادمان نرود که باید نیمه پرلیوان را دید وقضاوت کرد .
اگر واقع بین باشیم بایستی منافع شهر را در نظر گرفته واز ادامه رفتارها ودعواهایی که ریشه در سهم خواهی افراد دارد وبه سود شهر وهمشهریان نیست پرهیز وبا توجه به اینکه دوماه به پایان سال ۱۴۰۲ باقی نمانده است وشهر بایستی خود را مهیای میزبانی از میهمانان نوروزی نماید شرایط خوبی را فراهم سازیم .
از آن جائی که ذکر نمودم شورای اسلامی شهر حق انتخاب دارد، وظیفه دارد صلاحیت افراد را از حیث مدارک ومدارج تحصیلی،وضعیت استخدامی و سوابق گذشته از حیث مدیریتی ورضایت مجموعه هایی که افراد در آنها شاغل بوده اند قبل از انتخاب و در حین بررسی بعمل آورده،اطلاع رسانی های شفاف به برکت وجود مطبوعات ورسانه های رسمی واستفاده از فضای مجازی صورت گیرد.
می دانیم که این انتخابات ازسرنوشت سازترین ها برای حوزه انتخابیه است. انتظار می رود ضمن پرهیز از جانبداری،تمام مسئولین شهری وخصوصاً نهاد شورای اسلامی شهر درایت لازم را به خرج داده تا مردم شریف شهرستان اوز ومنطقه بدون حب وبغض وبا شناخت کامل وبدون اکراه واجباربه انتخاب کاندید اصلح با مشارکت فعال وبیشتر از پیش دست یابند.
در حواشی انتخاب شهردار اخیراً در یک طرف شهروندان مطالبه گر و دلسوز قرار دارند وطرف دیگر شما عزیزان شورای شهر قرار دارید که امیدوار است از آنهایی که در آبادی شهر نقش داشته ومعتمد هستندباحفظ تعهد به قوانین ،به مطالبه گری نیز احترام گذاشته و از اتفاقات ناگوار از جمله طولانی شدن پروسه انتخاب وبکارگماری شهردار پیشگیری نمایند.

توانا بود هرکه دانا بود
زدانش دل پیر برنا بود

 

عبدالقادر فقیهی- دبی 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “پیام شیخ عبدالقادر فقیهی به مردم و شورای اسلامی شهر اوز”

 1. همشهری گفت:

  احسنت و درود به این نیکوکار بزرگوار و رهنمود ارزشمند ایشان

 2. سپاس از پیام. دلسوزانه. جناب. شیخ عبدالقادر گفت:

  اطلاعیه جناب شیخ. عبدالقادر کاملا دلسوزانه. آست وایشان. برای. آینده. اوز. دلنگران هستند. انتظار میرود. شورای شهر اوز. آنرا. نصب. العین خود. قرار. دهند ودر انتخاب شهرداری کارشناس. دلسوز اهتمام. نماید. تا مشکلات. وکمبودهای. این شهر که مدتی. است در مقایسه. با شهرهای. مجاور زیاد. هم. می باشد سروسامان. دهند. از جمله به موضوع. مهم. ارتقای درجه شهرداری. اوز از رتبه ۶ به ۷ اقدام. عاجل. صورت. دهند

 3. ناشناس گفت:

  مگه هنوز شهردار انتخاب نشده؟

آخرین نظرات
 • سند ارزشمندی است وشرح حال مرحوم خوب نوشته شده ، خداوند رحمتش فرماید ، آنچه مهم است ، مشاغل وی در فرمانداری ، ارتش وشرکت نفت است که بهتر بود عملکرد در مشاغل یاد شده هرچند...
  در مطلب: نامه‌ای از هنرمند خوشنویس، مرحوم محمدربیع زمان‌زاده در ۹۶ سال قبل
 • بسیار زیبا خداوند ایشان و همه اموات را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد....
  قلم در مطلب: نامه‌ای از هنرمند خوشنویس، مرحوم محمدربیع زمان‌زاده در ۹۶ سال قبل
 • حضور اینچنین مرد بزرگی در اوز و موزه اوز بسیار جای خرسندی و افتخار برای ما آوری هاست، امیدوارم بیش تر شاهد این رویدادها باشیم، مجله ی بخارا هم واقعا می توان گفت معتبر تری...
  در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • علی دهباشی بزرگ مرد فرهنگی کشور و به بیانی آن یک تنه یک وزارت و بخارا نه یک مجله یک دایره المعارف فرهنگی است....
  در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • علی دهباشی آن یک تنه یک وزارت پاسدار فرهنگ ایران است بخارا نه یک مجله یک دایره المعارف است......
  مصیب شیرانی در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • نظر این پژوهشگر وارسته نسبت به اوز و درج آن در مجله وزین بخارا مایه افتخار و مباهات برای اوز است...
  شهروند اوز در مطلب: مجله معتبر فرهنگی‌هنری بخارا، با توضیحاتی مفصل در مورد اوز، منتشر شد.
 • اقای بازرگانی. باید در دولت جدید که مردم اوز با رای. بالا خود از ان حمایت کردند بفکر مطالبه گری. برای مناصب ومسولان ارشد شهرستان. از بین. جوانان ومدیران بومی اوز. باشیم و...
  اقای. بازرگانی. توجه. نمایند در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • در موزه مردم شناسی و موزه بازرگانان اوز، هزاران برگه از اسناد تاریخی نگهداری می شود که همه این اوراق، دارای شناسنامه خاص خود هستند و توسط واحد پژوهش موزه اسکن و خلاصه نگا...
  موزه مردم شناسی شهرستان اوز در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • جالب بود...
  اوزی در مطلب: ارزش اسناد خانوادگی را دست کم نگیریم
 • قابل تحسین است و موجب افتخار...
  اوزی در مطلب: تجلی هنر سوزندوزی در نگارش کتاب «مطبخ خودمونی»