یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
 |  16/ می/ 2024 - 8:04
  |   نظرات: بدون نظر
155 views

برگزاری کمیسیون بین الملل خیرین مدرسه ساز خارج از کشور، در شیراز

 

شریف بازرگانی

کمیسیون بین الملل خیرین مدرسه ساز خارج از کشور با حضور جمع کثیری از خیرین بعداز ظهر ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری در شیراز برگزار شد.

کمیسیون بین الملل خیرین مدرسه ساز خارج از کشور، به میزبانی و میهمان نوازی استان فارس، به ریاست میر باقری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس و با حضور خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، اکبر ابراهیمی نماینده وزیر آموزش و پرورش در جامعه خیرین، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، سهرابی مشاور وزیر امور خارجه کشور و رئیس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، جعفری مدیر عامل جامعه خیرین، اعضای هیئت مدیره جامعه خیرین قلم چی، شاهسوارانی، شاه حسینی، ملا احمدی، نمایندگان کارگروه بین الملل در استانها، اعضای کمیسیون های جامعه خیرین، موسسات و نهادهای مردمی، خیرین ملی، اعضای مجمع خیرین، آموزش و پرورش و نوسازی فارس و …… برگزار شد.

 

 

مشارکت چهارصد و سی و پنج میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز در فارس

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، در ادامه این مراسم ضمن خیر مقدم و گرامیداشت با اشاره به اینکه خیرین در امر بهداشت و درمان و بیش از چهارصد و سی و پنج میلیارد تومان در بحث توسعه فضاهای آموزشی در این استان مشارکت داشته اند افزود: از خیرین می خواهیم مشکلات خود را در توسعه فضاهای آموزشی به سمع و نظر ما برسانند. وی در ادامه از خیرین خواست در احداث و تکمیل دانشگاه فرهنگیان این استان که پذیرای بیش از ۷ هزار دانشجو است مشارکت نمایند.

استاندار فارس با اشاره به کمبود مدارس اوتیسم و استثنایی در این استان تصریح کرد: یکی از برنامه های دولت تبدیل پنجاه درصد مدارس به هنرستان است که امیدواریم با حمایت خیرین بتوانیم در تجهیز و ساخت هنرستان ها همت بگماریم.

بسط و کسترش نیات خیرخواهانه هموطنان خارج از کشور، یکی از اولویت های کارگروه امور بین الملل

میر باقری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس، عضو هیئت مدیره جامعه خیرین، رئیس کارگروه امور بین الملل جامعه در ادامه این مراسم، ضمن خیر مقدم به میهمانان و خیرین بین الملل، اظهار داشت: هدف این جلسه حضور و تکریم از خیرین است و حضور بیش از ۳۰ نفر از خیرین خارج از کشور در این جلسه را ارج می نهم. وی در ادامه گزارشی در خصوص کارگروه امور بین الملل اهداف و اقدامات انجام شده توسط این کارگروه را ارائه داد و بیان کرد: بسط و گسترش فرهنگ مشارکت کار خیر، احیا مدارس خارج از کشور یکی از اولویت های این کارگروه است تا فرزندان ما در خارج از کشور به دور از فرهنگ و هویت ایرانی رشد نکنند.

میر باقری خاطر نشان کرد: کارگروه امور بین الملل به طور جدی همراه مجامع خیرین مدرسه ساز و با سه بازوی، آموزش و پرورش و سازمان نوسازی و وزارت امور خارجه فعالیت می کند.

 

لازم به ذکر است که در مراسم کمیسیون امور بین الملل، ضمن تقدیر از خیرین، کلیپی از فعالیت های شیخ عبدالقادر فقیهی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ساکن امارات متحده عربی به نمایش گذاشته شد. امروز هم بیست و ششمین جشنواره همایش خیرین مدرسه ساز در شیراز برگزار می گردد.

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین نظرات
 • درود بر شما تقدیر و یاد کردن از خدمات بشردوستانه باعث تشویق و دلگرمی بیشتر داوطلبان خواهد شد. هر چند که داوطلبان هلال احمر اهداف و اصول هلال احمر را با جان و دل خود یکی ک...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • سلام اجرکم عند الله به نیت لله خدمت به خلق الله مساوی است با اجر بی نهایت ان شاء الله...
  Mar در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • هلال احمر تو همه برنامه ها پایه ثابته. بدون هیچ چشم‌داشتی ولی متاسفانه......
  ابطهی در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • با سلام در رابطه با روز هلال احمر، بنده نجاتگر هستم و ما داوطلبان هلال احمر شهرستان اوز هیچ موقع به یاد نداریم که توسط هیچ اداره ای روزمون رو برامون جشن و یا تبریک بگویند...
  در مطلب: هفته هلال احمر و دریغ از حتی یک خداقوت توسط مسئولین شهر و شهرستان اوز
 • خیلی هم خوب که تشریف آوردند و این موزه مردمی را دیدند ، آیا خودشان کمکی به پیشرفت این موزه کردند و یا اینکه فقط آمدند دیدند و رفتن؟...
  رکنی در مطلب: بازدید ثریا ترکان بازرس استانداری، از موزه مردم شناسی شهرستان اوز
 • الهی هر چه زودتر دست ظالم از سر مظلوم کوتاه شود...
  یک موزه ای در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • غرورآفرین است...
  از اوز در مطلب: سندی تاریخی در موزه اوز و اعلام حمایت مردم اوز از فلسطین در سال ۱۹۴۸
 • جالب بود...
  میم در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • ممنونم از پردازش به این موضوع مهم...
  عرفان در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی
 • اخی باخوادن این نوشته زیبا یاد خدابیامرز مادرم افتادم همیشهنان تنوری تفتون وکلوچه میپخت وفذای محلی می خورد ماهم باید این فرهنگ خودمان را نگهداریم وانرا توسعه بدهیم درود ب...
  در مطلب: اهمیت حفظ غذاهای بومیِ جنوب فارس و هرمزگان، از منظر مردم‌شناسی